Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Evimizde en fazla kullandığımız bölümler arasında hiç şüphesiz salonlarımız ilk sırada yer almaktadır. Bu yüzden doğru bir şekilde dekore etmek son derece önemlidir. Özellikle son yıllarda çok farklı dekorasyon fikirlerinin ortaya çıkmasıyla beraber salonlarınızda kullandığınız dekorasyonun önemi daha fazla arttı.

Son yıllarda evlerin küçük yapılmaya başladığını görüyoruz. Bu yüzden salonların boyutları da küçüldü. Bazıları salonları küçük diye istedikleri gibi dekore edemeyeceklerini düşünüyorlar. Yazımızda sizlere küçük salon dekorasyonu için öneriler vereceğiz. Bu şekilde sizde en iyi dekorasyonu yapabilirsiniz.

Olabildiğince Minimal Düşünmeye Çalışın

minik-mobilyalar-705x529 Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Salonunuz küçükse dekorasyon evresinde daha minimal düşünmelisiniz. Yani büyük mobilyaların yerine daha küçük boyutlarda mobilyalar tercih etmeniz gerekir. Mobilyalarınız küçük bile olsa kullanışlı olduğu sürece sizin işinizi görecektir. Salonunuzda köşe koltuklar veya küçük koltuklar tercih etmeniz modern bir hava katacaktır.

kucuk-salon-dekorasyon-705x529 Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

koseli-takim-705x529 Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Kısa Perdeler Tercih Edin

Küçük bir salonda yere kadar uzanan kat kat perdeler tercih etmeniz boğuk bir hava oluşmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda modern bir görünümden de uzak olacaktır. Bunun yerine daha kısa olan ve salonunuza modern bir hava katacak stor perdeleri tercih edebilirsiniz.

stor-perde-705x397 Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Aydınlatma Aksesuarlarına Önem Verin

Küçük salonlar genellikle yeterince ışık almaz. Işık alsa bile boğuk bir hava olabilir. Bu durumda size en fazla yardımcı olacak olan unsurlar aydınlatma aksesuarlarınızdır. Aydınlatmayı iyi bir şekilde yaparsanız salonunuzun daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Aydınlatma konusunda duvarlara gömme şeklinde yapılan spot ışıklardan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda abajurlar salonunuzun dekorasyonunun daha zengin durmasını sağlayacaktır. Unutmayın! Karanlık olan bir oda her zaman küçük görünür. Bu yüzden büyük görünen bir odaya sahip olmak için aydınlatmalarınızı çoğaltmalısınız.

aydinlatma-705x444 Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Açık Renkler Tercih Edin

Eğer duvarlarınızı boyayacaksanız kum beji gibi açık renkler tercih etmelisiniz. Bu renkler küçük olan salonlarınızın daha büyük durmasına yardımcı olacaktır. Küçük salonlarda özellikle koyu renkler ve pastel renkleri kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bu renkleri kullandığınız zaman ne kadar aydınlatma kullanırsanız kullanın salonunuz daha küçük duracaktır.

acik-duvar-rengi-705x470 Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

3 Boyutlu Paneller Tercih Edebilirsiniz

3 boyutlu paneller veya duvar kağıtları duvarlarınızda derinlik algısı yaratacaktır. Salonunuzda derinlik algısı yarattığınız zaman salonunuz daha geniş görünecektir. Özellikle zemin rengi olarak açık renklerde olan duvar kağıtlarını veya 3 boyutlu panelleri duvarlarınızın bir bölümünde tercih edebilirsiniz. Farklı desenlere sahip olanlarını tercih ederek dekorasyon açısından farklı bir ortam de oluşturabilirsiniz.

3dpanel-705x463 Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

acik-renkler-705x467 Küçük Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Çağrı İnşaat - Müdür Koltuğu