Asya Tarzı Modern Salon Tasarımları

İç mimarlar tarafından “Bir evin kalbi” olarak nitelendirilen salonlar, arkadaşlarımız ve aile üyeleriyle bir araya toplandığımız yaşam alanlarıdır. Beraber yemek yemekten tutun, televizyon izlemek ve sohbet etmeye kadar birçok farklı aktiviteyi gerçekleştirdiğimiz bu odayı tasarlarken diğer tüm odalardan daha fazla özenli olmakta fayda var. Çünkü evinize gelen bir misafir ilk olarak salonunuzu ziyaret edecektir. Bu yüzden salonların mobilya seçimi ve salona hakim olacak tasarım akımını belirlerken titizlikten asla çekinmemelisiniz.

Çok uzaklardan gelen şıklık!

Ülkemizde pek tutulmayan ve yeteri kadar değer görmeyen bir tasarım akımı var ki, yurtdışında hayli revaçta! Evet, Asya tarzı modern salon tasarımlarından bahsediyoruz. Kilometrelerce uzaklıktaki eşsiz Asya kültürünün esintilerini taşıyan tasarım akımı, kendini canlı ve parlak renklerle gösteriyor. Çiçek ve sakura bahçesi desenlerinin hakim olduğu Asya tarzı modern salon tasarımlarında kullanılan mobilyalar kullanışlılık özellikleriyle de dikkat çekiyor. Daha çok dinginleştirici ve sakinleştirici bir etki de uyandıran bu tasarımlar sayesinde asırlardan beri kullanılagelen, doğadan ilham alan bir akıma siz de ayak uydurabilirsiniz.

Asya tarzı modern salon tasarımını oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli kurallardan biri, mümkün mertebe doğal malzemelerden imal edilmiş mobilya ve dekorasyon öğelerine yer vermektir. Bambu ağacından yapılan masa ve sandalyeler bunun için idealdir. Daha çok sakin, soluk ve sade renkleri tercih etmeniz de faydalı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Asya Tarzı Modern Salon Tasarımları için yorumda bulun

    Asya Tarzı Modern Salon Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Asya Tarzı Modern Salon Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.