Bohem Ruhu Yatak Odalarınızla Birleştirin

Yatak odalarınızda, son yılların en çılgın dekorasyonlarından olan; bohem dekorasyon fikirlerini kullanarak cesur ve renkli bir elde edebilirsiniz. Son zamanlarda yatak odası dekorasyonunuzu değiştirerek renkli ve yaratıcı bir yatak odası elde etmek istiyorsanız bohem ruhunun özgür dünyasına sizde katılabilirsiniz.

Bohem stili ilk olarak 1900’lü yılların başlarında Avrupa sanat çevresi tarafından kullanılmaya başlandı. Desenli, renkli, özgün ve sanatsal bir dekorasyon şekli olduğunu söyleyebiliriz. Bohem toplulukları, özellikle ilerisini düşünmeden dertsiz tasasız yaşayan sanat çevresinden veya edebiyattan kişileri kapsıyor. Farklı bir dekorasyon şekli olan bohem dekorasyon stili, yatak odasında farklı bir havaya sahip olmak isteyen kişilerin bu isteklerini yerine getirmektedir.

Bohem Ruhuna Sahip Nasıl Oluşturulur?

Bohem ruhunu yatak odasında kullanmak isteyen kişiler bunun için teatral bir atmosfer kullanabilirler. Koyu mobilyalar, kadife tekstil ürünleri, farklı desenlere ve renklere sahip olan parçalar, sanatsal objeler size bu konuda yardımcı olacaktır. Özellikle bir hikayeye sahip olan parçalar kullanmanız bu evrede çok önemlidir. Bohem ruhu abartıya sonuna kadar yer vermenize izin verir. Bu yüzden elinizi korkak alıştırmayın diyebiliriz. Kullanacağınız renkler konusunda kesinlikle kendinizi sınırlamanıza gerek yok.

Duvarda Sanatsal Çalışmalara Yer Verin

Yatak odanızda bohem ruhunu sonuna kadar hissetmek istiyorsanız duvarınızda sanatsal çalışmalara yer verebilirsiniz. Bu konuda bohem sanatçılarının portreleri ve afişleri sizlere yardımcı olacaktır. Son yıllarda bütün dünyada bohem stilin öncüsü olarak Frida Kahlo gösterilmektedir. Frida Kahlo’nun posterlerine neredeyse her yerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yatak odanızda bu konuda seçmeniz gereken aksesuarlar ise; eski kitaplar, eski fotoğraflar, vintage aksesuarlar, şamdanlar, metal kutular olabilir. Eğer odanızda bitki bulunmasında hoşlanıyorsanız büyük boy bitkiler de size bu konuda yardımcı olacaktır.

Tekstil Ürünü ve Perde Seçimi

Yatak odanızda kullanacağınız perde ve tekstil ürünlerinin seçiminde koyu mobilyalarınıza zıt olarak zarif işlemelere sahip hatta dantelleri olan ürünlere yer verebilirsiniz. Yatağınızın üzerinde kullanacağınız yatak örtüsünü desenli olarak tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yatağınıza bol miktarda yastık koymayı sakın unutmayın.

Son olarak aydınlatma aksesuarlarını seçeceğiniz zaman sanatsal sarkık lambalara, kristal şamdanlara mumlara yer verebilirsiniz.

Bohem dekorasyon stili özellikle farklı yatak odası dekorasyonu arayan kişiler tarafından sık sık tercih edilmektedir. Gerek renkli bir yapıya sahip olması gerekse cesur durması özellikle genç kesim tarafından son  yıllarda çok fazla tercih edilmeye başlandı.

Bir Cevap Yazın

  1. Bohem Ruhu Yatak Odalarınızla Birleştirin için yorumda bulun

    Bohem Ruhu Yatak Odalarınızla Birleştirin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bohem Ruhu Yatak Odalarınızla Birleştirin için ilk yorumu yapabilirsin.