Denizin Ferahlığını Salonunuza Taşıyın

Uçsuz bucaksız denizlerin engin maviliği insanoğluna her zaman için ilham kaynağı olmuştur. Yazar ve şairler en güzel edebî eserlerini hep deniz kıyısında kaleme almışlardır. Dalgaların çıkardığı sesin insanı sakinleştirici, tüm dert ve sıkıntılarını unutturucu bir etkisi olduğu da herkes tarafından bilinir. Hal böyle iken denizin o ferahlatıcı esintisini salonuna taşımak isteyen herkes, denizci dekorasyonlarına göz atarak gökyüzü, deniz ve kum renklerini salonlarında hâkim kılmaya çalışıyor. Siz de bu kervana katılarak salonlarınızı çok daha ferahlatıcı bir hale getirebilirsiniz.

Üstelik denizci temalı salonlar için illa yazlıkta veya sahil kasabasındaki bir evde oturuyor olmanız da gerekmez. Sadece doğru renkleri ve mobilyaları seçmeniz yeterli. Kirli beyaz, soğuk mavi ve gri ila bej gibi renk tonlarını seçerek işe başlayabilirsiniz. Bu renklerin kullanıldığı mobilyaları satın aldıktan sonra salona serpiştireceğiniz denizcilik temalı ufak ikonlar, vazolar ve süs eşyalarıyla hayalinizdeki salonu elde edebilmeniz pekala mümkün.

Marin tarzı tasarımları nasıl yapılır?

Öncelikle sade ve açık renkleri duvarınızda kullanarak işe başlayabilirsiniz. Güneş ışığını daha fazla yansıtan açık renkler, denizin ferahlığını salonunuza kadar taşıyacaktır. Daha sonra mobilya üreticilerinin marin koleksiyonlarında görebileceğiniz eşyalardan göz zevkinize uyanlarını satın alarak işe devam edebilirsiniz. Zeminde kum rengi parkeler kullandıktan sonra masaların üzerinde de mercanlar ve çakıl taşlarını yerleştirebilmeniz güzel bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

  1. Denizin Ferahlığını Salonunuza Taşıyın için yorumda bulun

    Denizin Ferahlığını Salonunuza Taşıyın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Denizin Ferahlığını Salonunuza Taşıyın için ilk yorumu yapabilirsin.