Ev Temizliği Yaparken Kaçınmanız Gereken Hatalar

Ev temizliği özellikle kadınların üzerinde olan bir yük olduğu için kadınların en nefret ettiği şeylerden birisidir. Yanlış yapıldığı zaman bir işkenceye dönüşeceği için oldukça dikkat edilmelidir. Aynı zamanda en kısa sürede bitmesi için de odaklanılması gereken bir iştir. Yazımızda sizlere ev temizliği yaparken kaçınmanız gereken hatalar hakkında bilgi vereceğiz. Bu şekilde temizliğinizi daha rahat yapabilirsiniz.

Sünger Kullanımına Dikkat

Ev temizliğinin olmazsa olmaz ana malzemelerinden birisi süngerlerdir. Fakat süngerlerinizi temizlikten sonra olduğu gibi bırakırsanız onları bakteri yuvası haline getirmiş olursunuz. Aynı zamanda kuruyan süngerleri bir sonraki temizliğinizde kullanamazsınız. Bu tarz problemler yaşamamak için süngerlerinizi temizlikten sonra yıkayarak yerlerine koymalısınız.

Yüzey Temizleyicileri Doğru Kullanın

Yüzey temizliği sırasında kullandığınız temizleyici spreyleri doğru açıları kullanarak püskürtmeye dikkat etmelisiniz. Bu spreyleri direk yüzeye sıkmak yerine silme bezi veya sünger üzerine 60 derece açı oluşturacak şekilde sıkmalısınız. Bu şekilde temizleyicilerin özelliklerini kaybetmezsiniz.

Banyo Fırçaları Kullanımı

Banyolarda temizlik yaptığınız sırada kullandığınız banyo fırçaları titiz bir şekilde temizlenmelidir. İyi bir şekilde bu fırçaları temizlemediğiniz zaman kötü bir görüntü oluşacağı gibi aynı zamanda kötü bir koku da oluşacaktır. Banyonuzda kirli kalacaktır.

Temizliğe Yeterli Zaman Ayırın

Ev temizliğinizdeki bazı noktaları yavaş bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Bu özel noktalara yeterli zamanı ayırmaya dikkat etmelisiniz. Bu şekilde kusursuz bir temizlik yapabilirsiniz. Mutfak, banyo ve salonlar özel zaman ayırmanız gereken yerlerdir.

Doğru Malzemeleri Kullanın

Banyo zeminleriniz gibi evinizin bütün yüzeyleri için aynı tip olan anti alerjik ve anti bakteriyel temizlik malzemelerini seçmeye dikkat etmelisiniz. Temizliğe başlamadan önce mutlaka doğru malzeme seçimine özen göstermelisiniz. Bunun aksi bir durumda yaptığınız temizlik sizin için bir işkence halini alacaktır.

Pencerelerin Temizliği

Belki de evimizde en az temizlediğimiz bölümlerden birisi; pencerelerdir. Pencere temizliği yapılacağı sırada cam dipleri ve pervaz kenarları özel olarak sinmeli ve bu bölgelerde bakteri yaşam alanları oluşmamasına dikkat edilmelidir. Temizlik sırasında özel temizlik malzemeleri tercih edilerek PVC ve ahşap olan alaların uzun ömürlü kullanılması sağlanmalıdır.

Abartı Temizlikten Kaçınmalısınız

Temizlik yaptığınız sırada çok fazla abartmamaya dikkat etmelisiniz. temizliğinizi yaptığınız sırada ve tezgah temizliğini birbirinden ayrı şekilde yapmalısınız. Abartılmadan yapılan özenli bir temizlikle evinizi harika bir hale getirebilirsiniz. Fakat abarttığınız takdirde bu takıntı durumuna gelebilir. Sürekli kimyasallarla uğraşmanız ise hem size hem de evinize zarar verebilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Ev Temizliği Yaparken Kaçınmanız Gereken Hatalar için yorumda bulun

    Ev Temizliği Yaparken Kaçınmanız Gereken Hatalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ev Temizliği Yaparken Kaçınmanız Gereken Hatalar için ilk yorumu yapabilirsin.