Haftanın Yorgunluğunu Sakin Yatak Odanızda Atın

Bütün gün ev işleriyle veya iş yerindeki işlerinizle uğraştıysanız sizde dinlendirecek sakin bir odasına sahip olmanın hayalini kurarsınız. Sakin yatak odası dekorasyonu aslında zannettiğinizden daha kolaydır. Bunun için doğru renkleri, doğru tekstil ürünlerini ve doğru aksesuarları bir araya getirmenizin yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Sakin bir odası için ağırlıklı olarak açık renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin duvarlarınızda renk seçimi olarak kum beji veya farklı açık tonları tercih etmeniz odanıza aydınlık bir görüntü katacağı gibi dekorasyon sırasında sizin işinizi de kolaylaştıracaktır. Evinizi yeni kuruyorsanız ve yatak odanızın hangisi olacağına karar vermediyseniz gün ışığını alan bir oda tercih edebilirsiniz. Bu sabah sizin aydınlık bir odada uyanmanıza yardımcı olacaktır.

Tekstil Ürünleri Seçimi

Sakin bir odasında perde seçimi sırasında mavi, toprak tonları, krem, su yeşili gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Perdelerinizin pastel bir renk olması daha şık durmasını sağlayacaktır. Özellikle mavi rengi yatak odanıza bir sıcaklık katacaktır. Mavinin sakinliğin ve huzurun rengi olduğunu düşünürsek size pozitif enerji vereceğini de söyleyebiliriz.

Yatak örtülerinizde olabildiğince yalın renkler tercih etmelisiniz. Özellikle çok fazla desene sahip olan yatak örtülerinden uzak durmaya çalışın. Bu yatak örtüleri sizin daha fazla karışık bir yapıya bürünmenizi sağlayacaktır. Düz sade renkler bu konuda tercih etmeniz gereken ana renkler olmalıdır.

Mobilya Seçimi

Size huzuru verecek olan yatak odanızda mobilya seçimi de çok önemlidir. Mobilya seçiminde beyaz karyola tercih edebilirsiniz. Yüksek olması hem daha şık durmasını sağlarken hem de temizlik yaparken işinizi kolaylaştıracaktır. Beyaz karyola odanın temiz bir görünüme sahip olmasını da sağlar. Yatak başlığınızda buna uyumlu bir renk olarak seçilebilir.

Yatak odanıza mobilya alırken yatağınızı yanına vintage bir tarza sahip iki komidin yerleştirebilirsiniz. Bu komidinlerin üzerine ise beyaz bir abajur yatağınız ile uyum içerisinde olacaktır. Şifonyer bir yatak odasında çok önemlidir. Siz şifonyerinizi seçeceğiniz sırada yine vintage tarza sahip olan bir şifonyer kullanabilirsiniz. Üzerine ise altın varaklara sahip bir ayna oldukça tarz bir seçim olacaktır.

Aksesuar Seçimi

Odanıza aksesuar seçimi sırasında sade tablolara yer verebilirsiniz. Aynı zamanda her yatak odasında fotoğraflar için belli bir bölüm olması gerekir. Bazıları bunun için masalarının üstünü tercih ederken bazıları duvarları tercih eder. Sizde farklı çerçeveler alarak yatak odanızda mutlu anlarınızı tekrar yaşayabilirsiniz. Çerçeve seçimi sırasında da aynanızla uyumlu altın rengini tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Haftanın Yorgunluğunu Sakin Yatak Odanızda Atın için yorumda bulun

    Haftanın Yorgunluğunu Sakin Yatak Odanızda Atın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Haftanın Yorgunluğunu Sakin Yatak Odanızda Atın için ilk yorumu yapabilirsin.