Jakuzi Rehberiniz

Jakuzi çeşitleri ve özellikleri

Jakuziler görünüm itibari ile küvetleri andırsa da özellik bakımından küvetten çok farklı bir işleve sahiptir. Jakuzilerde su durağan değildir. Jakuzi küvetine monte edilen su kanalları bu iş için uygun olan motorlar ile içerisinde hava bulunan suyun püskürtülmesi ile çalışır. Su kanallarından çıkan suyun belirli bir basınç kuvveti vardır. Bu basınç kuvveti yer yer azalıp çoğalarak vücut üzerinde bir masaj etkisi oluşturur.

Jakuziler için yapılan farklı tasarımlar

Jakuziler genelde akrilik ve seramik maddelerinden üretilir. Ancak mekanlara uygun sağlaması için farklı çeşitlerde jakuziler üretilmektedir. Jakuziler standart olarak kurulabildiği gibi çeşitli kaplamalar kullanılarak da mekanda istenilen dekorun yakalanması sağlanmaktadır.

Hamamlar, termal otellerde jakuziler genel olarak mermer kaplama tercih edilir. Tasarımlar tamamen tasarlayan kişinin hayal gücüne kalmıştır. Jakuzinin şekline uygun olarak istenilen mermer kaplamalar yapılabilmektedir. Küçük alanlarda yerden tasarruf etmek içinse gömme jakuzi tercih edilebilmektedir. Yere gömülü jakuzi türleri yerin uygun olması ile uygulanabilmektedir. Biraz daha doğal bir görünüm isteyenler içinse ahşap kaplamalar yapılabilmektedir.

Jakuziler nasıl mekanlarda kullanılır?

Bu sorunun net bir cevabını vermek yanlış olur. Jakuzi motorunun çalıştırılabileceği ve yerleştirilebileceği her yerde jakuzi kullanılabilir. Banyolar, spor odaları, teras, bahçe ve aklınıza gelebilecek her yerde jakuzi kurulumu yapılabilir.

Jakuzi özelliklerine göre fiyatları

Tercih edeceğiniz jakuzilerde jakuzi fiyatları etkili olmaktadır. Genel anlamda standart özelliklere ve genişliklere sahip olan jakuziler daha düşük bütçeleri ile satın alınabiliyor. Ancak jakuzilerin özelliklerinin artmasının yanı sıra boyutlarının artması fiyatlarını da yükseltmektedir. Özellikle gömme ve kaplama jakuzilerde jakuzi sistemine ek olarak kaplama malzeme ve işçilik ücretleri de toplam maliyetinizi etkilemektedir.

Çift kişilik jakuzi özellikleri

Çift kişilik jakuzi tercih eden kişiler için birçok alternatif bulunmaktadır. İki kişinin aynı anda rahat bir şekilde kullanabileceği bu jakuzi türlerinde karşılıklı pozisyonlar ayarlanabildiği gibi yan yana da jakuzi bölümleri bulunmaktadır. Bir veya iki adet ayrı motorlara sahip olabilmektedir. Farklı noktalarda ve farklı sayılarda bulunan hidromasaj jetleri sayesinde yeterli su basıncı elde edilerek istenilen masaj etkisi sağlanabilir. Su çıkışları yan bölümlerde olduğu gibi alt bölümlerde de bulunarak yüksek verim alınır. Jakuzilerin özelliklerine göre dijital kumanda ile radyo ayarlama, su seviyesi ayarlama işlemleri yapılabilir. Çeşitli özelliklere sahip olan jakuziler bu sayede farklı isteklere karşı cevap vermektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. Jakuzi Rehberiniz için yorumda bulun

    Jakuzi Rehberiniz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Jakuzi Rehberiniz için ilk yorumu yapabilirsin.