Kardeş Odası Dekorasyon Önerileri

Anne-babaları en çok zorlayan konulardan biri de şüphesiz ki aynı odayı paylaşmak zorunda olan kardeşlerin odasını tüm kardeşlerin beklentilerini karşılayacak şekilde dekore etmek olsa gerek!

Özellikle kardeşlerden birinin erkek ve diğerinin kız olduğu durumlarda daha da zorlaşan kardeş odası dekorasyonu; iki kardeşin farklı zevke sahip olması durumunda tam bir karmaşaya dönüşebiliyor.

Bu noktada özellikle daha şirin ve cıvıl cıvıl bir odada yaşamak isteyen kızlar; erkek kardeşlerini süs ve renkli aksesuar düşkünlükleri ile zora sokabiliyor.

Sadelik taraftarı olan erkekler; kız çocuklarının hayalindeki pembe duvarlı ve mobilyalı yatak odası dekorasyonuna tam bir kabus gözüyle bakarken; kızlar ise standart bir odayı oldukça demode bulabiliyor.

Bu yazımızda kısaca kardeş odası dekorasyon önerilerimize yer vermek ve sizleri bu konuda aydınlatmak istiyoruz.

İşte; işinize yarayabilecek kardeş odası dekorasyon önerilerimiz:

  • Yüksek ayaklı yataklar ile yerden tasarrufta bulunun!

Özellikle çocuk odasının küçük olduğu durumlarda yararlanabileceğiniz ranza yataklar sayesinde yer tasarrufunda bulunabilir; çocuklarınızın oyun alanını daraltmaktan da kurtulabilirsiniz.

Son derece şık ve modern görünen yüksek ayaklı yataklar sayesinde yatağın alt kısmında kalan alanı çocuklarınızın çalışma masası, kitaplığı ve diğer eşyaları ile dekore edebilirsiniz.

Son dönemlerin en popüler akımlarından biri olan yüksek ayaklı ranzalar sayesinde çocuklarınızın yaşam alanının daha geniş görünmesini de garantileyebilirsiniz.

  • Modüler tasarımlara çocuk odasında sıklıkla yer verin

En genel tanımıyla kullanışlı ve fonksiyonel olarak tanımlayabileceğimiz modüler tasarımlar; tek bir tasarımla birden çok ihtiyacın karşılanabilmesi anlamına geliyor.

Yani çocuğunuzun çalışma masası ve yatağı aynı tasarımda birleştiğinde hem fazla yer kaplamayan hem de işlevsel ürünler ortaya çıkıyor.

Dekorasyon dünyasında son yıllarda yoğun rağbet gören ve gelecekte daha da ilgi görmesi gereken modüler tasarımlara çocuklarınızın odasında yer vererek; çocuk odasını en uygun şekilde dekore edebilirsiniz.

  • 3’den fazla çocuğunuz varsa ranzalarla çocuk odasını dekore edin!

Çocuk odası her ne kadar geniş olursa olsun 3’den fazla çocuğunuz olduğunda maalesef ki odanın büyük olması pek de bir anlam ifade etmiyor.

Şayet bir odayı kullanması gereken 3’den fazla çocuğunuz bulunuyorsa; 4’lü ranzaları çocuk odasında kullanabilir; çoklu ranzalar sayesinde çocuklarınızın yatak ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

  • Gerekirse odayı ortadan ikiye bölecek şekilde dekore edin!

Birbiriyle bir türlü dekorasyon konusunda hemfikir olamayan iki çocuğunuz varsa çocuklarınızın odasını ortadan ikiye bölecek şekilde dekore edebilir; böylelikle her iki çocuğunuzun da gönlünün olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Kardeş Odası Dekorasyon Önerileri için yorumda bulun

    Kardeş Odası Dekorasyon Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kardeş Odası Dekorasyon Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.