Küçük Mutfakları Tasarlarken Bunlara Dikkat!

Hayallerinizi süsleyen mutfak tasarımını oluşturmaya çalışırken dar bir alanla uğraşmanız gerekiyorsa yapmanız gereken şey çok amaçlı mobilyalara yer açmak olmalıdır. Ancak bunu yaparken de mutfağınızın şıklığından veya kullanışlılığından feragat etmenize hi gerek yok. Aksine, aşağıda yer alan tavsiyelere kulak vererek siz de içinde vakit geçirmekten hoşlanacağınız küçük mutfaklara sahip olabilirsiniz. Yalnız neyi, nasıl yapmanız gerektiğini bilin yeterli.

Muhteşem bir mutfak yalnızca dıştan iyi görünmez, aynı zamanda evdeki günlük iş akışınızı da kolaylaştırır. Sahip olduğunuz küçük bir alan içine tüm mutfak eşyalarını depolayabilmenizi, gerektiğinde bu eşyalara kolayca ulaşabilmenizi sağlar.

Yüzeyleri temiz ve sade tutun

Elde kullanacağınız aletleri (çatal, bıçak, kaşık) ve tencereleri raylı sisteme sahip çekmecelerde saklayın. Eğer bir sürü çanak çömlek, cam kavanoz ve bardağınız varsa bunları dolaplarda saklamanız akıllıca olacaktır. Ancak küçük bir mutfağa sahip olduğunuz için en ücra köşedeki boşluktan bile faydalanmanız gerektiğini unutmayın. Kolayca kurabileceğiniz raylı dolap ve çekmece sistemleri mutfaktaki alandan tasarruf edebilmenizi mümkün kılacaktır.

Çift gözlü ocak kullanın

Doğalgazla çalışan ocakların çoğu 4 göze sahiptir. Ancak küçük bir mutfağınız varsa, aynı anda çok fazla ocak gözü kullanmıyorsanız çift gözlü ocaklar daha az yer kaplayacağından tercih edilmelidir.

Kolayca taşınabilir mobilyalara göz atın

Mutfakta kullanacağınız mobilyaları seçerken döner tekerlekli ayaklara sahip olmalarını mutlaka gözetin. Bu sayede dar ve küçük mutfaklarda eşyaların yerini değiştirmeniz çok daha kolaylaşacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Mutfakları Tasarlarken Bunlara Dikkat! için yorumda bulun

    Küçük Mutfakları Tasarlarken Bunlara Dikkat! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Mutfakları Tasarlarken Bunlara Dikkat! için ilk yorumu yapabilirsin.