Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Günlük hayatımızda en çok tercih ettiğimiz renklerden biridir mavi. Hem canlı hem rahatlatıcı hem de huzur verici bir tonlamaya sahip olan bu renk gerek evimizde gerek evimizin bahçesinde işyerimizde ve daha birçok yerde kullandığımız bir renktir. Bu rengin hemen hemen her tonu birbirinden ayrı güzelliktedir ve her renge uymaktadır. Yapılan araştırmalara göre bu rengin huzur verici sakinleştirici bir renk olduğu belirlenmiştir. mutluluğumuzda üzüntümüzde, ve sevincimizde hangi duyguyu yaşarsak yaşalım yaptığımız şeylerden ilki gökyüzüne bakmaktır. Bu hareketimiz ise yapılan araştırmaları doğrulayıcı niteliktedir. Bu makalemizde de sizlere mavi rengini nasıl kullanabileceğinizi nasıl kombin edebileceğinizi anlatacağız.

Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Son zamanlarda moda olan koltuk takımlarının bir çoğunda mavi rengi görmek mümkündür. Eğer evinizde mavi bir koltuk takımınız var ise veya yeni bir koltuk takımı edinecekseniz ve bu tercihiniz de maviden yana olacaksa onu kombin edebileceğiniz birçok renk çeşidi bulunmaktadır. Bu renkler açık tonlarda krem, kahverengi, sarı, bej, gri ve beyaz renkler olabilir. Elbette isteğinize göre bunu çeşitlendirebilir tercihlerinizi altın, gümüş, metalik, toprak, çikolata tonlarından yana kullanabilirsiniz. Bazı insanlar sade renklerden hoşlanırken bazı insanlar ise  abartıdan hoşlanır ve göze çarpıcı renkler tercih etmek ister. Doğru tercih ve aksesuarlarla bunu yapmak elbette mümkündür. Bunun için ise  tercihlerinizi şu renklerden yana kullanabilirsiniz; yeşil, turuncu, pembe, lacivert ve siyahla kullanabilirsiniz. Ama size tavsiyemiz bu renklerle aksesuarlar edinmek olacaktır. Aksesuarların yanında kullandığınız halı ve odanın duvar rengi de çok önemlidir. Genellikle mavi renkle kullanılan duvar renkleri krem rengi, kırık beyaz, toprak renkleri ekru, ve bejdir. Yine bu tonlarda duvar kağıtları kullanmanız odanıza farklı bir hava katacaktır. Zevkler ve renkler tartışılmaz elbette ama size tavsiyemiz maviyi beyazla kullanmanızdır. Çünkü mavi beyaz renk tonları yaz ayını, deniz kenarlarını ve sahilleri çağrıştırmaktadır. Çünkü mavi insana ferahlık verir. Deniz kabuğu, deniz yıldızı ve deniz taşları gibi aksesuarlarla evinize tam bir sahil evi havası katabilirsiniz. Halı seçiminizi yaparken daha koyu tonlarda seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Mesela kahve, toprak rengi, bej veya vizon renklerini seçebilirsiniz. Tüm koyu renkler aslında maviyle kullanılabilir. Önemli olan mavinin farklı tonlarını uygun aksesuarlar ve halı  modelleriyle tamamlamaktır. Bu rengin her tonu koyu tonlara çok yakışırken size önerimiz kahverengiyle kullanmanızdır. Uygun renk ve şık aksesuarlarla oda takımınızı oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Mavi Koltuk Dekorasyonu Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.