Mavi Koltuk Dekorasyonu Uygulanışı

Modern evlerin ve Akdeniz esintilerini taşıyan evlerin en önemli dekorasyon unsurlarının başında koltuk dekorasyonları yer almaktadır. Bu mavi koltuk dekorasyonlarının en önemli noktalarından biri, son derece şirin ve bir o kadar da ferah bir hava katıyor olmalarıdır. Mavi koltuk dekorasyonlarının günümüzde hemen hemen her evde kullanıldığı görülürken, söz konusu koltukların insanın ruh haline de olumlu yönde etki sağladığı bilinmektedir. ,

Koltuk Dekorasyonlarında Seçilecek Mavi Tonu

koltuk dekorasyonlarının en önemli ayrıntılarından biri, koltukların sahip oldukları mavi tonlarıdır. Mavinin oldukça fazla tonu vardır ve mobilya üreticileri ise bu tonlara sıklıkla yer vermektedir. Ton seçimi ise tamamıyla sizin evinizin yapısı ve diğer eşyalarınızla alakalıdır. Eğer evinizin aksesuarlarında ağırlıklı olarak krem rengi ya da pudra rengi öne çıkıyorsa, bu konuda koyu mavi seçimi daha iyi olacaktır. Ancak evinizin duvarlarından tutunda, halılarına ve diğer aksesuarlarına kadar tüm ayrıntılar, aşırı derecede beyaz rengi içeriyorsa, mavinin en açık tonlarını tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Mavi Koltuk Dekorasyonlarında, Koltukların Yapısı

Bazı koltuk takımları iki kanepe ve iki tekli koltuktan oluşurken, bazı koltuk takımları L şeklinde veya daha farklı şekillerde olabilmektedir. Her ne olursa olsun, seçmiş olduğunuz mavi koltuk dekorasyonunda, koltuğun şekli, direkt olarak evin mimarisiyle alakalıdır. Eğer evinizin ve mavi koltuk dekorasyonunu tercih edeceğiniz bölgenin hacmi küçükse, bu konuda L şeklinde bir mavi koltuk takımı tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Eğer geniş ve uzun bir salon ya da oturma odasına sahipseniz, bu odalarda tercih edeceğiniz koltuk takımının, ikili veya üçlü kanepelerden oluşmasından herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Yani koltuk takımı seçilirken zevkinize göre değil, evinizin alanına göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Mavi Koltuk Dekorasyonunu Tamamlayan Diğer Unsurlar

Mavi koltuk dekorasyonu ile birlikte birçok aksesuar ve diğer mobilya unsurlarının da uyumlu olması gerekmektedir. Örnek olarak; mavi bir koltuk takımının hemen dibinde absürt bir kırmızı renkte perdenin olması son derece saçma ve amaç dışı bir tercih olacaktır. Bu nedenle mavi koltuk takımlarıyla birlikte genel anlamda pudra, çok açık pembe, krem rengi ve bej rengi tonlarında, perde, halı, mobilya ve avize seçimlerinin yerinde olacağını söylemek mümkündür. İddialı olmaktan ve çarpıcı bir dekorasyon yaratmaktan ziyade, daha çok sadelikten ve aynı zamanda şıklıktan beslenen bir mavi koltuk dekorasyonu yaratmak daha mantıklı olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Mavi Koltuk Dekorasyonu Uygulanışı için yorumda bulun

    Mavi Koltuk Dekorasyonu Uygulanışı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mavi Koltuk Dekorasyonu Uygulanışı için ilk yorumu yapabilirsin.