Merdiven Basamak Aydınlatma Modelleri

Daha çok dubleks veya tripleks evlerde kullanılan merdiven basamak aydınlatma çözümleri sayesinde salonlarda ve loş bir atmosfer oluşturabilmek mümkün hale geliyor. Eğer uzman ellerde kurulumu gerçekleştirilirse hem güvenli, hem de gayet estetik bir şekilde salonlarınızı aydınlatmaya başlayabilirsiniz. Üstelik geceleri merdivenleri çıkarken yaşanması muhtemel kazaların önüne şık bir şekilde geçmiş olursunuz. Odanın içine güneş ışığı giriyorsa sorun yok, ancak bilhassa geceleri merdivenleri çıkmak çok tehlikeli bir hal alabilir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Işıklandırma sisteminin kurulum aşamasına geçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Merdivenlerden inerken veya çıkarken ayağınıza takılacak, sizi rahatsız edecek veya merdiveni daraltacak ışıklandırmalardan kaçınmak ilk adım olabilir. Ayrıca seçtiğiniz LED lamba veya ampulün yeteri kadar aydınlatma sağlayıp sağlamadığından da emin olmanız gerekir.

Basamak sayısına göre değişmekle birlikte her basamağa dikey eksende bir LED lamba yerleştirmek en ideal olanıdır. Seçtiğiniz lamba modelini internetten satın almak üzereyseniz, ölçülerine kesinlikle dikkat edin. Aksi halde satın aldıktan sonra basamaktan daha uzun veya geniş lambaları iade etmek zorunda kalabilirsiniz. Eğer dar ve uzun basamaklı bir merdiveniniz varsa LED lambaların aksine şerit lambalar kullanmayı da değerlendirmeniz tavsiye edilir.

Eve güneş ışığının vurduğu saatlerde merdivenleri boş yere aydınlatıp elektrik tüketimini artırmak istemiyorsanız, otomatik olarak kendini açıp kapayabilen ışıklandırma sistemlerini satın almanız ve kurulumu yapmanız gerekecektir.

Bir Cevap Yazın

  1. Merdiven Basamak Aydınlatma Modelleri için yorumda bulun

    Merdiven Basamak Aydınlatma Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Merdiven Basamak Aydınlatma Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.