Mutfağınız için Shabby Chic Dekorasyonu

Mutfağınızın monotonluğundan ve yalınlığından sıkıldıysanız, daha renkli, daha eğlenceli ve daha neşeli bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız, bu konuda Shabby Chic dekorasyonunun tam size göre olduğunu söylemek isteriz. Hem şık hem de hareketli bir mutfak dekorasyonu olan Shabby Chic, mutfağınıza girdiğiniz andan itibaren büyük bir zevk almanıza neden olacaktır.

Mutfağınız için Shabby Chic Dekorasyonu

Shabby Chic EsintisiMutfağınızda Shabby Chic Esintileri

Belki de gününüzün büyük bir çoğunluğunu mutfak geçiriyor ve bu nedenle mutfağınızın artık daha hareketli olmasını istiyorsunuz. İşte tam da bu noktada mutfağınız için Shabby Chic tasarımının tam olarak size hitap ettiğini belirtmek isteriz. Genel anlamda mutfak tasarımlarında klasik ya da modern tarzlar tercih edilirken, Shabby Chic dekorasyonunun alışılmışın dışında bir dekorasyon stili olduğunu belirtmek isteriz. Dağınıklığın ve şıklığın bir araya gelerek muhteşem uyum yakaladığı bir dekorasyon tarzı olan Shabby Chic, İngiliz mutfaklarından ortaya çıkmış bir stil. Biraz eskitilmiş mobilyalar, soft tercihleri, ferah bir mutfak tasarımı, nostalji ve çiçekler, Chabby Chic dekorasyonunun vazgeçilmezleri.

Shabby Chic RenkleriShabby Chic Tercihleri ve Detayları

Shabby Chic dekorasyonunda asıl amacın huzur olduğunu unutmamak gerekmektedir. Bu nedenle seçimi konusunda da bilinçaltınıza huzur mesajlarını verecek olan renkleri tercih etmek gerekmektedir. Beyaz ya da açık pastel tonlarının, söz konusu dekorasyon tarzında ağırlıkta olan renkler olduğunu ifade etmek mümkünken, perdelerde, masa örtülerinde ve sandalye minderlerinde çiçek desenlerinden faydalanmayı unutmamanız son derece önemlidir. Gün ışığından olabildiğince faydalanmak ve mutfağı olabildiğince aydınlık bir hale getirmek, söz konusu dekorasyonun temel yapı taşları olarak öne çıkmaktadır. Sarkıt lambaların ve avizelerin ise Shabby Chic dekorasyonuna uygun olan aksesuarlar olduğunu belirtmek mümkün.

Shabby Chic avantajlarıShabby Chic Dekorasyonunun Mutfağınıza Kazandırdıkları

Mutfağınızda Shabby Chic esintilerini sonuna kadar hissetmeyi planlıyorsanız, eskitilmiş masa ve sandalyelerin şart olduğunu söylemek doğru olacaktır. Öte yandan çerçeveler, tabureler ve benzeri ufak eşyalar, söz konusu dekorasyonu güçlendirecek olan unsurlardır. Kendi yapmış olduğunuz ahşap eşyaları veya aksesuarları da mutfağınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eski mutfak araç gereçleri, retro tarzı mutfak aletleri ve biraz nostaljiye kaçmak, Shabby Chic dekorasyonuna sahip olan mutfaklar için hiçte fena olmayacaktır. Öte yandan çiçek kullanmak isterseniz, çiçeklerin canlı olmasına ve eskitilmiş vazolar içerisinde yer almasına da özen göstermeniz gerekiyor. Shabby Chic dekorasyon stilinin biraz daha özgür bir stil olduğunu unutmadan, kendiniz de mutfağınıza çeşitli objeler ekleyebilir ve bu sayede daha şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Mutfağınız için Shabby Chic Dekorasyonu Mutfağınız için Shabby Chic Dekorasyonu için yorumda bulun

    Mutfağınız için Shabby Chic Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mutfağınız için Shabby Chic Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.