Peşinatsız Ev Almak Mümkün Mü ?

Peşinatsız ev alma konusunda birçok soru işareti bulunmaktadır. Bunlar; peşinatsız ev nasıl alınır, peşinatsız ev almak mümkün mü gibi sorulardır. Birikim yapmadan peşinatsız ev almak isteyen kişiler için 2 seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birincisi; peşinatsız ev satışı yapan firmalardan ev almaktır ikincisi ise, evin tamamına konut kredisi veren bankalardan kredi almaktır.

Evin Tamamına Konut Kredisi Almak

Bankalar, konut kredisi verdiğinde evin tapusunu borç bitene kadar ipotek olarak almaktadırlar. Bir eviniz var ve ikinci bir ev sahibi olmak istiyorsanız, ilk tapunuzu bankaya güvence olarak verdiğiniz takdirde kredi almanız mümkün olmaktadır.

Peşinatsız ev almak için ikinci bir tapunuzun bulunması gerekmektedir. Bu tapuyu bankaya ipotek olarak ibraz ederek, peşinatsız şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Tapunun sizin üzerinize olma zorunluluğu yoktur, ipoteği kabul eden herkes bankaya ibraz ederek kredi alabilmektedir. Evin tamamına konut kredisi almak istediğinizde, bankalar daha yüksek faiz oranları ile karşınıza çıkmaktadır.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Bir ev sahibi iseniz, listemizde yer alan bankalar peşinatsız ev almanıza imkan sağlamaktadır. Akbank, Türkiye Halk Bankası, Odeabank, QNB Finansbank, Şekerbank, Garanti Bankası peşinatsız ev kredisi vermektedirler. Burada sağlanması gereken temel şart, bir adet ev tapunuzun bulunmasıdır. Bu tapuyu ipotek ederek, bu bankalardan peşinatsız kredi alabilirsiniz.

Birevim Peşinatsız Ev Alma

Yüksek ev fiyatları ve kredi maliyetleri sonucunda birçok kişi peşinatsız ev almayı istemektedir. Ev almak için herhangi bir birikiminiz yok ise, birevim ile peşinatsız ev alabilirsiniz. Kendi belirleyeceğiniz ödeme planları ve ödeme seçeneğiyle, peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz. Faizsiz ve peşinatsız ev almak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği kurumlardan biri birevimdir. Satın almak istediğiniz evin bedelini ve ne kadar sürede ödeyeceğinizi belirleyebilmektesiniz. Tüm bu planlar yapıldıktan sonra ev almak isteyen kişi, noter huzurunda yapılan ev sıralamasına dahil edilmektedir. Çekiliş sistemiyle, ilk ay bile ev sahibi olmanız mümkün olmaktadır. Peşinatsız ev sahibi olmak istiyorsanız, birevim şirketine başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

https://www.kolayevim.com/pesinatsiz-ev-alma.php

Bir Cevap Yazın

  1. Peşinatsız Ev Almak Mümkün Mü ? için yorumda bulun

    Peşinatsız Ev Almak Mümkün Mü ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Peşinatsız Ev Almak Mümkün Mü ? için ilk yorumu yapabilirsin.