Romantik Gelin Odası Tasarımları

Hayatınız boyunca alacağınız en önemli kararlardan birisi olan evlilik, hastalıkta ve sağlıkta eşlerin birbirine destek olma sözünün verilmesiyle başlar. Bir ömür boyu aynı yastığa baş koyacak olan çiftler, evlerini mükemmel şekilde tasarlayarak bu mutluluklarını da taçlandırmak isterler. Düğün sonrası çiftin beraber vakit geçireceği yatak odasını çeşitli renk ve süslemelerle zenginleştirmesi “gelin odası” tasarımlarının olmazsa olmazları arasında yer alır.

Türk kültüründe, örf ve adetlerimizde de özel bir yeri olan gelin odası tasarımını yaparken gül ve karanfil gibi çiçekleri kullanmak sıkça başvurulan bir yöntemdir. Yatak örtüsünün üzerine aşkı simgeleyen kırmızı renkli gülleri serpiştirerek gelin odasını tasarlamaya güzel bir şekilde başlayabilirsiniz. Öyle ki, içinde güllerin olmadığı bir gelin odası kesinlikle eksik ve güdük kalacaktır.

Yatağın üzerine serpiştireceğiniz güllerin yanı sıra kalp şeklindeki yastıklar da güzel bir tercih olabilir. Yine yastığı, yatak örtüsüyle uyumlu renklerden tercih etmeniz faydalı olacaktır. Böylece bu özel günde eşinizi mutlu edebilir, unutulmaz bir romantik gece yaşayabilirsiniz.

Bazanın her iki tarafına yerleştireceğiniz ayaklı lambaların yansıttığı loş ışıkla ortamın ambiyansını daha da güzelleştirebilmeniz mümkündür. Dilerseniz bu ışıkları da tamamen kapatabilir, yerine mumları kullanabilirsiniz. Şayet düz baza yerine perdeli yatak mobilyası tercih edecekseniz, perdelerin kırmızı veya pembe renkli olmasını sağlamanız tavsiye edilir.

Eşinizle beraber, sağlık ve mutluluk dolu bir ömür geçirmenizi dileriz :)

Bir Cevap Yazın

  1. Romantik Gelin Odası Tasarımları için yorumda bulun

    Romantik Gelin Odası Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Romantik Gelin Odası Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.