Salon Mobilyası Trendleri

Salon Mobilyası Trendleri

Mobilyaların eski klasik görünümlerinden uzaklaşarak modern ve vintage modasının bir arada kullanılması ile daha şık ve rahat odalarda oturma ve keyif yapma gibi durumları ortaya çıkmıştır. Son zamanlarda farklı salon mobilya ürünlerinin trend olarak dekorasyonlarının değiştirilmesi ile bambaşka bir salonlar evlerinizi şık ve modern bir görünüm kazandırmaya amaçlanmıştır. Birçok markanın renk ve tasarım bakımından farklılık yaratmak isteyenler için üretim yapmaya başlamışlardır.

Renk ve Tema Şıklığı

Renklerin verdiği görünümün farklı olmasını isteyenler için salonlarının renklerini ve mobilyalarının renklerini birbirine uyumlu veya zıt bir renk seçerek ortaya koymaya başlayanların salonlarda ki değişiklikleri daha güzel bir görünüm ve rahatlık için tercih etmeye başlamışlardır. Son zamanlarda bambu kumaşlar, kaşmir ve süet kumaşların daha fazla tutulması ile birlikte örgü, geometrik desenler ve ekose gibi farklı desen kumaşlar ile de bu renk ve temanın ana hatlarını ortaya çıkarmaya başlamışlardır. Renklerin beyaz ve siyahın her zaman ön planda olmasının dışında ahşap tonlarının, bordo, bakır ve pembe gibi renklerin son zamanlarda salon mobilyalarında kullanılması ile renklerin daha ön planda ve sade tutulması ile mobilyalarda yer almaktadır. Bu renklerin dışında modern bir çizgi oluşturmak isteyenler için karışık renklerin birlikte kullanılması ile farklı ve canlılık katması ile tercih edilmeye başlanan trendleri oluşturmaktadırlar.

Kombinasyonlar

Ev dekorasyonlarında en önemli kısımlar arasında gelen salon mobilya ürünlerinin dışında birde salonun dekorasyon ve tasarımı ile aksesuar veya farklı eşyalar ile kombinasyon yaparak ortaya çıkarmaya çalışılır. İç mimarların veya salon dekorasyonlarını tasarlayanlar için farklı ve kişiliğinizin de ortaya konularak kendinize ait bir dünya yaratabilirsiniz. Özellikle salon mobilya trendlerini renklerin farklılığı, desenlerin değişikliği gibi kombin edilerek dekorasyona ayrıca duvar rengi veya duvarın tuğla gibi uygulanan seçenekleri, kitaplık, masa, farklı renklerde veya sade çerçeveler, tablo dizaynı, ayna gibi farklı dekorasyonlarla salonunuza farklılık katabilir ve bu trendi kendi tarzınız ile değiştirebilirsiniz. Duvarlarda seçtiğiniz rengin zıt bir rengini koltuklarınızın rengi olarak seçebilir ve modern ancak şık bir görünüm istiyorsanız koyu renk koltuk seçimini yaparak duvarları açık renk veya farklı panel çeşitleri ile döşeyebilirsiniz. Günümüzde evlerin içerisine yapılan trend ve moda akımının yanı sıra şıklık ve ilgi çekici odalar yapılmasının herkesin bu tarzlarda salon mobilyası, yatak mobilyası gibi ürünlerin daha fazla artması ve farklılık yaratmak için değişik renklerin bir arada kullanılması ile evlerinizdeki kullanım seçenekleri artmaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Salon Mobilyası Trendleri için yorumda bulun

    Salon Mobilyası Trendleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Salon Mobilyası Trendleri için ilk yorumu yapabilirsin.