Şömineli Salon Dekorasyonu

dekorasyonları, günümüzün en çok tercih edilen dekorasyonlarından biri olarak bilinmektedir. Özellikle geçmiş dönemlerde inşa edilen evlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan şömineli evler, bulunduğumuz dönemde yeniden öne çıkmaktadır. Şömineye sahip olan bir salon, gücün, asaletin ve huzurun en önemli simgesi olarak bilinmektedir. Ev dekorasyonlarında kullanılması, bulunduğu ortama çok ayrı bir hava katmaktadır.

Özgünlüğünüzü Ön Plana Çıkarmaktadır

Dekorasyon konusunda özgünlük her zaman için büyük önem taşımakta ve özgünlük sayesinde aslında yeni dekorasyon fikirlerinin ortaya çıktığını söylemek mümkündür. dekorasyonu da bir özgünlük belirtisidir. Şömine olayı, tamamıyla kişinin kendi özel isteği doğrultusunda tasarlanmaktadır ve bu sayede salona son derece önemli bir detay sağlanmaktadır. Şömineyi salonda istediğiniz herhangi bir noktaya rahatlıkla koyabilir, bu sayede dekorasyon anlayışınızı net olarak evinize yansıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra şömineli bir salon tercih etmeniz, şöminenin etrafında ne gibi eşyaların olacağına dair kararınızı çoktan verdiğiniz anlamına gelmektedir. Bu durumda ev dekorasyonu konusunda özgünlüğünüz ortaya koyan bir başka ayrıntıdır.

Dekorasyonu ile Birlikte Tercih Edilmesi Gereken Renkler

Şömine ile ahşabın birleşimi, bir elmanın yarısı ile diğer yarısını temsil eden en önemli birleşimlerden biridir. Şöminenin olduğu bir evde ahşap renklerinin mutlaka kullanılması gerekmektedir. Bu ahşap renkleri gerek duvarda gerekse zeminde rahatlıkla tercih edilebilirken, bunun yanı ı sıra mobilyaların da kahverengi veya siyah renkte olması, son derece asil bir salon dekorasyonu elde etmenize neden olacaktır.  Şöminenin önünde bulunan bir replika post ise tam olarak bir şömineli salon dekorasyonu elde etmenize yardımcı olacaktır. Aksesuar konusunda ise yine replika silahlar tercih etmek, ideal bir şömineli salon dekorasyonu elde etmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Tv Üniteleri, Duvar Aydınlatmaları ve Dahası

Şömineli evler her ne kadar geçmişi hatırlatsa da, bu evlerde modern izlerin olmaması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Bu nedenle TV ünitelerine yer vermek son derece büyük bir önem taşımaktadır. Bununla birlikte duvarlarda kullanılacak ufak çaplı aydınlatmalar, en önemli tamamlayıcı unsurlar olacaktır. Gaz yağı lambaları, mumlar ve eskiyi hatırlatacak olan her türlü ufak çaplı aydınlatma, duvarın üst kısımlarında tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra genel anlamda çiçek tercihinin de görüldüğünü söylemek mümkün olacaktır. Şömineli bir salon dekorasyonunun boş olmasından ziyade, sıcak, samimi ve yoğun olması için olabildiğince fazla eşya kullanmak, önem taşıyan bir başka noktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Şömineli Salon Dekorasyonu Şömineli Salon Dekorasyonu için yorumda bulun

    Şömineli Salon Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şömineli Salon Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.