SilaMetin

Oluşturulan forum yanıtları

12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
 • Yazar
  Yazılar
 • yanıtla: Duyurular #4214
  MobilyaDekorasyoncu
  Anahtar yönetici

  Herkese merhabalar;

  İstek, şikayet, soru ve size dair paylaşımlarınızı yayınlayabileceğiniz forum sayfamız açılmıştır.

  Bilgilerinize…

  yanıtla: Soru-Cevap #5064
  pocahontas
  Katılımcı

  dresuar almak istiyorum o siteden sizin tavsiye edebileceginiz bir urun var mi? veya suphesiz istedigim dresuari siparis verebilir miyim yardiminiz icin simdiden tesekkurler

  yanıtla: Sizden Gelenler #5170
  SilaMetin
  Katılımcı

  Ülkemiz hayvancılık adına adeta bir cennet. Her boyda besi hayvanının yetiştiği Anadolu bu sayede bir çok peynir çeşidine de ev sahipliği yapıyor. Belki hepimiz kahvaltı soframızda en fazla 2-3 çeşit peynire yer veriyoruz ama aslında bir çok farklı lezzette peynir ile kahvaltılarımızı çeşitlendirebiliriz.

  Ezine Peyniri – Ezine
  Belki de ülkemizin en çok sevilen peyniriy Ezine. Ezine peyniri“>Ezine peyniri, ismini üretildiği yerden, Çanakkale’nin Ezine ilçesinden alıyor. Bölgenin tazecik otlarıyla beslenen hayvanlardan elde ediliyor bu peynirin sütü. Bu nedenle tam yağlı bir şekilde üretiliyor. Rengi de hafif sarıya kaçan, kıvamı ise orta sertlikte bir peynir. Beyaz peynirin kullanıldığı her yerde kullanılıyor. Onu özellikle kahvaltıda, karpuzun yanında, mezenin yandaşı olarak tüketin.

  Tulum Peyniri – Çorum
  Erzincan, Karaman, İzmir, Bergama tulumları da güzel tabii ama ben bir numaraya Çorum’un kargı tulumunu koyuyorum. Bu peyniri ilk yediğimde şaşırıp kaldığımı hatırlıyorum. Tereyağı kıvamında, tadı damağın her köşesine yayılan, keskin, şaşırtıcı, her saniye başka bir lezzete bürünen, keçi sütünün tüm özelliklerini ortaya döken bu peynire hiçbir zaman doyamadım.

  Çömlek Peyniri – Kayseri
  Çömlek peyniri, taze koyun veya inek peynirinin süzülüp daha sonra çömleklere basılmasıyla üretiliyor. Kalıplar halindeki taze peynir, önce bez torbalara konulup üzerine taş parçalarıyla baskı yapılarak içerisindeki peynir suyunun dışarı akması sağlanıyor. “Baskı” adı verilen bu işlem 2 gün sürüyor. Suyunu kaybeden taze peynir, daha sora elde ufalanıp bir bez üzerine serilerek
  tuzlanıyor. Ufalanan peynirin içerisine bir miktar çörek otu katılıyor. Tuzlanıp bir gün bekletilen peynir çömleklere basılıyor. Üzerleri donmuş yağ ile kaplanan çömlekler daha sonra kayadan oyma mağaralarda veya evlerin zemin katında hazırlanan nemli kumlara gömülerek olgunlaşmaya bırakılıyor. Yaklaşık 3 ay sonra peynir tüketilmeye hazır hale geliyor.

  Telli Peynir – Trabzon
  Lif lif ayrılan, kaşar peynire benzeyen ama görüntüsü ve tadıyla fark yaratan nefis bir peynir. Ağza atmadan önce tel tel ayırmanın da zevki başka. Az tuzlu bir peynir“>peynir olduğu için börek çörek yapımında da kullanılır, ama kuymak yapımında olmazsa olmaz. Ortahisar‘da Harunoğulları Gıda’dan alabilirsin.

  Gravyer Peyniri – Kars
  Ülkemizin en çok sevilen bir diğer peyniri ziyaret etmek için buradayız. Kendileri Kars gravyeri. Kars eski kaşarıyla sık sık karıştırılan gravyer, tadıyla da dokusuyla da oldukça farklı bir peynir. Parlak seri renkteki bu peynir, tam yağlı sütlerden üretilir. Sütlerin kaynatılıp, mayalandırma işlemi ile başlar serüveni. Pıhtılaştırılır, baskılanır, tuzlanır ve olgunlaştırılır. Bu olgunlaşma süresi yaklaşık 10 aydır. Bu süreç içinde derisi fırçalanır. Gravyerin içinde 1-2 cm’lik derin delikler oluşur. Bu delikler gravyerin kalitesinin de göstergesidir. Kars gravyeri, yemeklerin içinde, kahvaltı da afiyetle tüketilir.

  yanıtla: Sizden Gelenler #5204
  Evofisdunyasi
  Katılımcı

  Evofisdunyasi Açıldı
  Evofisdunyasi.com olarak ev ve ofisiniz için gerekli bir çok ürünü toptan fiyatına perakende olarak online satın alabilirsiniz. Kaliteli görseller deneyimli uzman kadromuz ve bir birinden güzel ürün seçenekleri ile 2019 a damgamızı vurmaya devam ediyoruz. Bir çok ürünü yarı imalat olarak kendi bünyemizde imala edip diğer ürünlerine yine sizin isteğinize göre ettirebiliyoruz.
  https://evofisdunyasi.com/ link üzerinden sitemizi inceleyerek eksiklerimizi bize iletebilirsiniz. Sizin yorumlarınız bizler için çok önemlidir.

  yanıtla: Sizden Gelenler #5205
  Evofisdunyasi
  Katılımcı

  EvofisdunyasiEvofisdunyasi.com olarak ev ve ofisiniz için gerekli bir çok ürünü toptan fiyatına perakende olarak online satın alabilirsiniz. Kaliteli görseller deneyimli uzman kadromuz ve bir birinden güzel ürün seçenekleri ile 2019 a damgamızı vurmaya devam ediyoruz. Bir çok ürünü yarı imalat olarak kendi bünyemizde imalat edip diğer ürünlerine yine sizin isteğinize göre ürettirebiliyoruz.
  https://evofisdunyasi.com/ link üzerinden sitemizi inceleyerek eksiklerimizi bize iletebilirsiniz. Sizin yorumlarınız bizler için çok önemlidir.

  yanıtla: Sizden Gelenler #5258
  Evofisdunyasi
  Katılımcı

  Günümüzde, ciddi şekilde şık müdür koltuklar üretilmektedir. File deri kumaş seçeneklerinde muhteşem görünmekle kalmıyor, aynı zamanda gerçekten zekice bitmiş olan tasarımlar, vücudunuz için ideal ergonomiye uyacak şekilde kendisini otomatik olarak ayarlayan karmaşık düğmeler veya kollarla çalışmak üzere üretiliyor.

  Örneğin, çalışma koltuğunuevofisdunyasi yatırırken, koltuk arkalığı direncini otomatik olarak en uygun seviyeye ayarlayabiliyor. Başlık (isteğe bağlı olan) aynı zamanda kendisini dinamik olarak kullanıcıya göre ayarlar ve sonuçta gerginlik ayarları hakkında hiçbir şey düşünmek zorunda kalmadan bir sürü rahat oturma elde edilir. Elbette, sırayla hareket eden kolçaklar da dahil olmak üzere bazı ayarlanabilir parametreler vardır (bu yüzden her zaman birbirleriyle aynı yüksekliktedirler).
  https://evofisdunyasi.com/

  yanıtla: Duyurular #5264
  Evofisdunyasi
  Katılımcı

  Bekleme Koltukları belirli bir yeri olmaksızın kapalı veya açık alanlarda insanların bekledikleri mekanlarda. Rahat ederek beklemelerini sağlayan konforlu bir koltuk türüdür. Bu koltuk türünde çeşitli seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Bu koltuğu seçeneklerine bakacak olursak. Metal bekleme Koltukları. Ahşap Koltuklar. Döküm Koltuklar. Sac Koltuklar ve benzeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu mobilya türü kişiye özel bir rahatlık tasarımı olarak değil topluma uygun rahatlık düşünülerek yapılmaktadır. Bu mobilyanın bulunduğu yerler. Devlet Daireleri. Hastaneler. Okullar. Bankalar. Postaneler. Ve benzeri işletmeler koltuk türünü kullanan kapalı mekanlardır. Aynı zamanda bu koltuk türünün açık olanlarda da kullanıldığı yerler bulunmaktadır. Belediye park ve bahçelerinde de bank adı altında bu tür mobilya koltukları kullanılmaktadır. Bu koltuğun kullanılma amacı her alanda misafirlerin rahat ettirilmesi düşünülmüştür.
  Evofisdunyasi.com u ziyaret ederek diğer ürünlerimize de göz atabilirsiniz.

  yanıtla: Sizden Gelenler #5266
  Evofisdunyasi
  Katılımcı

  Tel sandalye evofisdunyasi
  Kafes Tel Sandalye Siyah, harika tasarımı ile göz doldurmaktadır. Oturma yeri suni deri döşemeli, alttan oturum fontuna tek vida ile sabitlenmiştir. Gayet şık tasarlanmış olup rahat bir oturuş sağlamaktadır. Ayak uçlarında plastik papuç bulunmaktadır. Hoş görünümü ve ergonomik yapısı ile bulunduğu ortama renk katabilecek bir üründür. Sırt dayama bölümü kafes şeklinde yapılmıştır. Tel sandalye modeli organik ve şık tasarımı mekanlarda göz doldurmaktadır.

  Ölçüler: 53x45x82 cm

  Ayak: Boyalı

  İskelet: Metal

  yanıtla: Sizden Gelenler #5270
  Evofisdunyasi
  Katılımcı

  Ürüne baktığınızda rahat olduğunu görebilirsiniz. Poliüretan süngerden imal edilmiş minder suni deri ile döşenmiştir.  Konfor düşünülerek tasarlanmıştır. 360 ​​derece dönme özelliğine sahip olup, çeşitli alanlara kolayca kullanıma uygundur. Ayrıca bir tezgah veya barda kullanabileceğiniz, 75 cm – 59 cm arası ayarlanabilen bir havalı kaldırma tasarıma sahiptir. Çok yönlü, modern ve eknomik bir fiyat etiketi ile satılmaktadır. Müşteriler sürekli olarak düşük fiyat hakkında yorum yapıyor ama bu bar sandalyesinin gerçekten rahat olduğunu söylüyorlar. De monte olarak gönderilen ürün kolayca birleştirilebileceği konusunda hemfikirler. Öte yandan, özel bir şey içermeyen bir bar alanınız varsa, bu bar taburesi tüm odayı çekiştirmeniz için gereken dekoratif parça olabilir. Tek dezavantajı, ekonomik olması. Özellikler, stil ve fiyat noktaları için hala mükemmel bir bar taburesi seçeneği olduğunu düşünüyoruz.Lodi Bar Sandalyesi evofisdunyasi.com

  yanıtla: Sizden Gelenler #5271
  Evofisdunyasi
  Katılımcı

  Teraslar ve güverteler gibi açık hava yaşam alanları iyi bir nedenden dolayı çok popülerdir. Eğlence için olağanüstü bir yer sağlar, harika dış mekanların tadını rahatça çıkarmanıza ve evinize kullanışlı bir yaşam alanı eklemenize izin verir. Güverte, veranda, arka bahçe veya bahçeden ne kadar hoşlanırsanız eğlenin, dışarıda rahat ve konforlu bir oturma şarttır. Açık alanlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için evofisdunyasi.com un çeşitli dış mekan sandalyeleri, şezlonglar, rattan sandalyeleri, bar tabureleri, masalar ve daha fazlasına göz atın. Alanınız için ilham almanız mı gerekiyor? Dışarıda harika görünecek ve hissedecek sandalyeleri bulmak için bu sitemize göz atın

  yanıtla: Sizden Gelenler #5272
  SilaMetin
  Katılımcı

  Herkese merhaba. Makineden mi bilmiyorum fakat çamaşırlarım çok çabuk yıpranıyor ve bazıları yırtılıyor. Her ne kadar kaliteli kumaşlar seçsem bile yok ilk yıkamada olmasa bile birkaç yıkamada gidiyor. Derecesine her şeyine çok dikkat etmeme rağmen bu sorunu yaşıyorum. Birkaç arkadaşım çamaşırlarını kuru temizlemeye veriyor fakat ben sadece ipek kumaşlar ve mont falan için kuru temizleme kullanıyorum. Onlar son teknoloji yıkıyor ve cidden iyi bir kuru temizlemeci kıyafetleri asla yıpratmıyor ya da en azından daha uzun süre kullanmamızı sağlıyor ama haliyle hepsine bütçe yok :) Ufak çaplı bir araştırma yaptım. Makine ne kadar iyi olursa olsun çamaşırlarda yıpranma meydana geliyormuş. Bir süre sonra gelmesi doğal ama benim neden birkaç yıkamada gidiyor anlamıyorum. Makinem iyi, dediğim gibi derecelere de çok dikkat ediyorum ama nafile. Birde size danışayım dedim. Bu durum için ne yapabilirim?
  çamaşır yıkama başıma bu kadar dert olmamalıydı :)

  yanıtla: Sizden Gelenler #5287
  Evofisdunyasi
  Katılımcı

  null
  Casali Patchwork Ahşap Sandalye ile bu zamansız orta yüzyıl tarzını evinize dahil edin. Bu ilham verici sandalyeler çok yönlü bir tasarıma sahiptir, herhangi bir odada doğal bir uyum sağlar. Eyfel’den ilham alan takviyeleri olan masif ahşap bacaklar göz alıcı ve sağlamdır, döşemeli kumaş koltuk ise uzun süreli konfor sağlar. Hafif çerçeve, bu sandalyeleri odadan odaya taşımayı kolaylaştırır. Bu sandalyeleri okuma köşenizden resmi yemek alanınıza kadar her yerde tutun. evofisdunyasi.com

12 yazı görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)