SilaMetin

Oluşturulan forum yanıtları

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • yanıtla: Forum Sitemiz Açılmıştır #4214

  Herkese merhabalar;

  İstek, şikayet, soru ve size dair paylaşımlarınızı yayınlayabileceğiniz forum sayfamız açılmıştır.

  Bilgilerinize…


  pocahontas
  Katılımcı

  dresuar almak istiyorum o siteden sizin tavsiye edebileceginiz bir urun var mi? veya suphesiz istedigim dresuari siparis verebilir miyim yardiminiz icin simdiden tesekkurler

  yanıtla: Ülkemizin yöresel peynirleri #5170

  SilaMetin
  Katılımcı

  Ülkemiz hayvancılık adına adeta bir cennet. Her boyda besi hayvanının yetiştiği Anadolu bu sayede bir çok peynir çeşidine de ev sahipliği yapıyor. Belki hepimiz kahvaltı soframızda en fazla 2-3 çeşit peynire yer veriyoruz ama aslında bir çok farklı lezzette peynir ile kahvaltılarımızı çeşitlendirebiliriz.

  Ezine Peyniri – Ezine
  Belki de ülkemizin en çok sevilen peyniriy Ezine. Ezine peyniri“>Ezine peyniri, ismini üretildiği yerden, Çanakkale’nin Ezine ilçesinden alıyor. Bölgenin tazecik otlarıyla beslenen hayvanlardan elde ediliyor bu peynirin sütü. Bu nedenle tam yağlı bir şekilde üretiliyor. Rengi de hafif sarıya kaçan, kıvamı ise orta sertlikte bir peynir. Beyaz peynirin kullanıldığı her yerde kullanılıyor. Onu özellikle kahvaltıda, karpuzun yanında, mezenin yandaşı olarak tüketin.

  Tulum Peyniri – Çorum
  Erzincan, Karaman, İzmir, Bergama tulumları da güzel tabii ama ben bir numaraya Çorum’un kargı tulumunu koyuyorum. Bu peyniri ilk yediğimde şaşırıp kaldığımı hatırlıyorum. Tereyağı kıvamında, tadı damağın her köşesine yayılan, keskin, şaşırtıcı, her saniye başka bir lezzete bürünen, keçi sütünün tüm özelliklerini ortaya döken bu peynire hiçbir zaman doyamadım.

  Çömlek Peyniri – Kayseri
  Çömlek peyniri, taze koyun veya inek peynirinin süzülüp daha sonra çömleklere basılmasıyla üretiliyor. Kalıplar halindeki taze peynir, önce bez torbalara konulup üzerine taş parçalarıyla baskı yapılarak içerisindeki peynir suyunun dışarı akması sağlanıyor. “Baskı” adı verilen bu işlem 2 gün sürüyor. Suyunu kaybeden taze peynir, daha sora elde ufalanıp bir bez üzerine serilerek
  tuzlanıyor. Ufalanan peynirin içerisine bir miktar çörek otu katılıyor. Tuzlanıp bir gün bekletilen peynir çömleklere basılıyor. Üzerleri donmuş yağ ile kaplanan çömlekler daha sonra kayadan oyma mağaralarda veya evlerin zemin katında hazırlanan nemli kumlara gömülerek olgunlaşmaya bırakılıyor. Yaklaşık 3 ay sonra peynir tüketilmeye hazır hale geliyor.

  Telli Peynir – Trabzon
  Lif lif ayrılan, kaşar peynire benzeyen ama görüntüsü ve tadıyla fark yaratan nefis bir peynir. Ağza atmadan önce tel tel ayırmanın da zevki başka. Az tuzlu bir peynir“>peynir olduğu için börek çörek yapımında da kullanılır, ama kuymak yapımında olmazsa olmaz. Ortahisar‘da Harunoğulları Gıda’dan alabilirsin.

  Gravyer Peyniri – Kars
  Ülkemizin en çok sevilen bir diğer peyniri ziyaret etmek için buradayız. Kendileri Kars gravyeri. Kars eski kaşarıyla sık sık karıştırılan gravyer, tadıyla da dokusuyla da oldukça farklı bir peynir. Parlak seri renkteki bu peynir, tam yağlı sütlerden üretilir. Sütlerin kaynatılıp, mayalandırma işlemi ile başlar serüveni. Pıhtılaştırılır, baskılanır, tuzlanır ve olgunlaştırılır. Bu olgunlaşma süresi yaklaşık 10 aydır. Bu süreç içinde derisi fırçalanır. Gravyerin içinde 1-2 cm’lik derin delikler oluşur. Bu delikler gravyerin kalitesinin de göstergesidir. Kars gravyeri, yemeklerin içinde, kahvaltı da afiyetle tüketilir.

  yanıtla: Evofisdunyasi Açıldı #5204

  Evofisdunyasi
  Katılımcı

  Evofisdunyasi Açıldı
  Evofisdunyasi.com olarak ev ve ofisiniz için gerekli bir çok ürünü toptan fiyatına perakende olarak online satın alabilirsiniz. Kaliteli görseller deneyimli uzman kadromuz ve bir birinden güzel ürün seçenekleri ile 2019 a damgamızı vurmaya devam ediyoruz. Bir çok ürünü yarı imalat olarak kendi bünyemizde imala edip diğer ürünlerine yine sizin isteğinize göre ettirebiliyoruz.
  https://evofisdunyasi.com/ link üzerinden sitemizi inceleyerek eksiklerimizi bize iletebilirsiniz. Sizin yorumlarınız bizler için çok önemlidir.

  yanıtla: Evofisdunyasi Açıldı #5205

  Evofisdunyasi
  Katılımcı

  EvofisdunyasiEvofisdunyasi.com olarak ev ve ofisiniz için gerekli bir çok ürünü toptan fiyatına perakende olarak online satın alabilirsiniz. Kaliteli görseller deneyimli uzman kadromuz ve bir birinden güzel ürün seçenekleri ile 2019 a damgamızı vurmaya devam ediyoruz. Bir çok ürünü yarı imalat olarak kendi bünyemizde imalat edip diğer ürünlerine yine sizin isteğinize göre ürettirebiliyoruz.
  https://evofisdunyasi.com/ link üzerinden sitemizi inceleyerek eksiklerimizi bize iletebilirsiniz. Sizin yorumlarınız bizler için çok önemlidir.

  • Bu konu 5 gün 1 saat önce önce  Evofisdunyasi tarafından değiştirildi.
  • Bu konu 5 gün 1 saat önce önce  Evofisdunyasi tarafından değiştirildi.
  • Bu konu 5 gün 1 saat önce önce  Evofisdunyasi tarafından değiştirildi.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)