Bahar Temizliğinin Tüyoları

Bahar mevsimi geliyor. Kasvetli ve miskin kış mevsiminden çıkmak üzereyken evimizden de bu miskinliği atmamız gerekiyor. Genellikle en çok kullandığımız bölümlerden olan mutfak ve banyonun temizliği oldukça önemlidir. Temizlikte en ücra köşelere dahi ulaşılması gerekir. Evimizi yaza hazır hale getirirken en kapsamlı bahar temizliğimizi yapmalı ve gerekli malzemeleri temin etmeliyiz. Bu makalemizde sizlere güzel bir temizlik için nelere dikkat etmeniz gerektiğini paylaşacağız. Tüm günümüzü temizlikle geçirmeye  çok azımız müsaittir. hatta bu işlem zaman geçtikçe sıkıcı bir hal alacaktır ama size vereceğimiz tavsiyeleri uygulayarak birkaç aşamada pratik bir şekilde temizliğinizi bitirebilirsiniz.

Bahar Temizliğinin Tüyoları

Tüm temizliği bir günde bitirerek değil de bölümlere ayırarak bu temizliği ilerletmeniz sizin için daha uygun olacaktır. İlk önce başlangıçları yaparsak nerden başlayacağımızı belirlememiz gerekmektedir. Burada olan tüm eşyaları odadan çıkararak temizliğe uygun hale getirmeliyiz. Burada size bir fırsat doğuyor sevmediğiniz gözünüze ilişen kullanmadığınız eskimiş veya artık kullanılmayacak durumda ola eşyalarınızı ortadan kaldırabilirsiniz veya yenien dizayn edip kullanabilirsiniz. Odanızı rahatlatmak temizliğinizi daha çok belirtecektir. Sıradaki işlem toz beziyle etrafı güzelce silmek.

Genellikle dolaplarınız, çekmece başlıkları, yatak önlerine dikkat ediniz. Güneşin ışığından yardım alabilirsiniz. Tozlardan kaynaklanan yerde biriken kirliğini silmek için ise sıra  bir elektrik süpürgesi kullanmakta. En ücra köşelere bile yapmaktan üşenmeyin. Siz etrafı süpürürken diğer yandan çamaşırlarınız birikmesin onları da yıkayarak zamandan kazanmalısınız. Havluları, yatak ve masa örtülerini, minder ve yastık kılıflarını makineye atın. Yataklarınızın koltuklarınızın yüzlerini değiştirin ve onların şeklini düzeltin böylelikle oluşmuş olan çöküntülerden kurtulmuş olursunuz. Yeni nevresimlerinizi de çıkarın. Her zaman üşenip temizlemediğimiz sürekli aksattığımız bir yer vardır evimizde şimdi orayı da haledeceğiz. Örneğin TV ünitelerinin içleri varsa evinizde kütüphaneniz, koltuk ve yatakların altı gibi. Düzen önemli hazır temizlik yapıyorken dolaplara da bir el atmakta fayda var. Banyo, mutfak dolapları, yatak odasındaki dolaplarda dahil olmak üzere her yeri düzenleyin. Fazlalıklardan ve boş eşyalardan kurtulun. Bunlarla uğraşırken perdelerinizi unutmayın. Eğer yıkamanız gerekiyorsa mutlaka yıkayın ama durum o kadar vahim değilse süpürgeniz ile de perdelerinizin tozunu alabilirsiniz.  Küçük noktaları unutmayın, örneğin çerçeve kenarları, askılıklar, saksılar aynalar, elektrik düğmeleri  ve kapı kolları. Toz bezinizle buralarında tozunu alabilirsiniz. Pencere önlerini ise sürekli silmekte fayda var.Tüm işi bir günde yapmadığımız için yerleri silmedik ve balkonları yıkamadık aynı hafta içinde bunları da yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Bahar Temizliği Bahar Temizliğinin Tüyoları için yorumda bulun

    Bahar Temizliğinin Tüyoları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bahar Temizliğinin Tüyoları için ilk yorumu yapabilirsin.