İç Mekanda En Çok Tercih Edilen 5 Boya Rengi

Yaza girmeden önce evinizin dekorasyonunda değişiklik yapmayı düşünüyorsanız veya yeni bir eve çıkacaksanız tarzınızla uyumlu olacak duvar boya renklerinden birini seçebilirsiniz. Bu yazıda iç mekanda en çok tercih edilen 5 boya renginden bahsedeceğiz.

Kum Beji Rengi Duvar Boyası

Kum beji rengi son dönemlerde popüler renklerinden birisidir. Birçok evde uygulanan kum beji rengi vazgeçilemeyen renklerden birisidir. Toprak tonlarına yakın olan kum beji açık mavi, koyu kahve, kızıl kahve ve pastel tonlarıyla kullanabilirsiniz. Kum beji ismi boya markalarında değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle satın almadan önce mutlaka yetkili bir kişiye danışın.

Boya

Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyası

Çakıl taşı renkleri dekorasyon severlerin gözdesi olmuştur. Grinin açık bir tonu olan çakıl taşı rengi minimal ve modern tarzlardaki evlerde geçtiğimiz yıl en gözde rengi olarak karşımıza çıkmıştır. Neredeyse her ve renkle uyumlu bir renk olan çakıl taşı, kum bejine de çok benzer bir renktir. Çakıl taşını eşleştirebileceğiniz en doğru renk beyaz olacaktır. Geniş bir odanız varsa bir duvarı antrasit renk ile boyayarak diğer duvarlara çakıl taşı rengini kullanabilirsiniz.

Fildişi Rengi Duvar Boyası

Fildişi rengi ülkemizde en çok kullanılan renkler arasında yer alır. Özellikle sade görüntüsü ve en çok kullanılan şampanya rengine benzerliği ile göze çarpmaktadır. Evinde sadelik isteyenler için kurtarıcı bir renk olan fildişi rengi deniz kabuğu ve kırık beyaz rengi ile kombinleyebilirsiniz.

Lületaşı Rengi Duvar Boyası

Lüle taşı rengi kum beji rengi ile çok sık kullanılır. Evinizde hem sempatik hem de refah bir ortam yaratmayı planlıyorsanız bu renk iç mimarların olduğu gibi sizlerin de gözde rengi olabilir. Lületaşı rengi kullandığınız odayı daha büyük göstermek için tercih edebilirsiniz. Sıklıkla siyah, kahverengi ve beyaz gibi renkler ile oldukça uyum sağlamaktadır. Duvar renginizi lületaşı renk tonlarında seçmek, evinizi daha ferah ve aydınlık bir görüntüye kavuşturacaktır.

Meltem Rengi Duvar Boyası

Sade ve bir tasarımı istiyorsanız, aynı zamanda beyaz renkler gözünüze çok klasik geliyorsa meltem rengi tam aradığınız renk olabilir. Krem ile beyaz arasında bir denge oluşturan meltem renkleri, baharın getirdiği o ferahlatıcı havayı evinize taşıyacaktır.  Mavinin koyu tonları, gül kurusu rengi ve turkuaz rengi ile çok uyumlu olan meltem rengi bahar yaklaşırken odanıza deneyebileceğiniz bir renktir.

Bir Cevap Yazın

  1. İç Mekanda En Çok Tercih Edilen 5 Boya Rengi için yorumda bulun

    İç Mekanda En Çok Tercih Edilen 5 Boya Rengi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İç Mekanda En Çok Tercih Edilen 5 Boya Rengi için ilk yorumu yapabilirsin.