Bu Programlar İle Kendi Dekorasyonunuzu Yapın

Dekorasyonunuzu yapmadan önce sanal ortamda nasıl durduğuna bakmak istemez misiniz ? Harika olurdu değil mi ? Bu mümkün. Herhangi bir bilgisayar programı veya ekipman almanıza gerek yok. Aşağıda listelediğimiz ücretsiz programlar ile, kendi dekorasyonunuzu dijital ortamda yapabilirsiniz.

Bu programları kullanmak için herhangi bir yazılım bilgisine sahip olmanıza gerek yok, oldukça pratik arayüzler, geniş galeriler ve seçenekler ile istediğiniz mahali tasarlamak oldukça kolay.

Planner 5D

Planner 5D

Planner 5D  ücretsiz oda dekorasyon aracıdır. Pencere, merdiven gibi küçük mimari ayrıntıların yanı sıra, sadece iç mimari değil, havuz, bahçe vb. dış öğeleri de 3 boyutlu olarak tasarlamanıza yardımcı olmaktadır.

Detaylı bilgi, download ve galeriler için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz:

https://planner5d.com/

Roomstyler 3D Home Planner

Roomstyler 3D Home Planner

 

Kendi yerleşim planınızı yüklemek veya mevcut planlar üzerinde değişiklikler yapmak istiyorsanız bu program tam size göre. kapsamlı galerisi ile istediğiniz duvar, kapı veya cam gibi öğeleri tasarımnıza aktarabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olup, plan ve 3 boyutlı görünümü eş zamanlı takip edebiliyorsunuz. Farklı bakış açıları için bakışı 3 boyutlu döndürebiliyorsunuz.

Bununla bitmiyor, gerçek ürünleri de tasarımınıza ekleyebiliyorsunuz. Çeşitli mutfak öğelerinden bahçe gereçlerine pek çok dekoratif öğeyi kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuz tamam mı ? “Available for purchase” butonuna tıklayın ve seçtiğiniz dekoratif ürünleri nereden kaça alabileceğinizi görün. ( Program yabancı olduğundan bu özellik Türkiye’de pek işe yaramayabilir. Yazılımı, online ortamda kullanabilirsiniz, ayrıca yine ücretsiz bir uygulaması da var.

Kullanmak için : https://roomstyler.com/3dplanner

 

Ikea Home Planner Tools

Ikea Home Planner Tools

Katalogdan baktıgınız ikea ürünlerin mahalinizde nasıl durdugunu merak ediyor musunuz ? O zaman bu araç tam size göre. Ürünü seçin yerleştirin, fiyat listesini çıkarın =) IKEA’cılar için oldukça pratik bir uygulama.

http://www.ikea.com/ms/en_JP/rooms_ideas/splashplanners.html

Diğer IKEA araçları için  ( IKEA Kitchen Planner vb.) :
 http://www.ikea.com/ms/en_US/rooms_ideas/splashplanners_new.html

Design a Room

Design a Room

Farklı kombinasyonlar için çeşit çeşit mağazadan pek çok ürün örneğini incelemekten nefret mi ediyorsunuz? Armstrong tarafından geliştirilen bu araç derdinize deva oluyor. Odanızı seçin, geleneksel, modern vb. tarzınızı seçin, zeminden tavana, duvardan diğer yerlere farklı renk kombinasyonlarını pratik bir şekilde deneyin. Programın en güzel tarafı, ürünü almadan önce onun hakkında bilgi edinmenizi sağlıyor. Örneğin, bir banyo tasarlarken, ahşap zemin önerilmez uyarısı görebilirsiniz. Bu sayede sadece estetik değil, kullanışlı bir tasarımınız olur.

Buyrun buradan : http://www.armstrong.com/flooring/legacy-dar.asp

Autodesk Homestyler

Autodesk Homestyler

Sektörün içerisindeyseniz Autodesk’i bilmeniz kaçınılmaz. Homestyler da onun ürünlerinden birisi. Ancak diğerlerinden farklı olarak, kullanmak için profesyonel bir eğitime ihtiyacınız yok. İlk etapta Homestyler’s 3D floor planner ve 3D room designer araçları ücretsiz olarak kullanılabilmekte. Homestyler PRO ise profesyonellere özel ücretli versiyondur. Autodesk, profesyonel çizim programları olarak sektörün önde gelen markası oldugundan, bu programının da altyapısı oldukça sağlam olup, daha profesyonel kullanıcılar için oldukça kapsamlıdır.

http://www.homestyler.com/

 

The Home Renovator

The Home Renovator

“Kendim yaparım”cılar için devam ediyoruz. Tasarımının neye benzeyeceğine karar verdikten sonra, malzemeleri satınalmaya hazır mısınız? Bu program size kullanacağınız malzeme miktarını, bütçesini, kesme ve yerleştirme talimatlarını raporluyor. Türkiye için fiyatlar geçerli olmasa da, diğer özellikleri oldukça kullanışlı gibi duruyor.

http://www.thehomerenovator.com/

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D

Daha fazlasını isteyenler için Sweet Home 3D öneriyoruz. Programı kullanmak için üyelik gerekiyor. Oldukça kapsamlı araçları bulunmaktadır. Mobilya katalogu size seçip istediğiniz yere sürükleme imkanı veriyor. Biraz kurcaladıktan sonra oldukça pratik bir program. Yine 2 boyutlu ve 3 boyutlu görüntüleme seçenekleri mevcut.  Profesyonel kullanıcılara özel ücretli versiyonu da mevcut.

http://www.sweethome3d.com/ adresinden programı ve diğer bileşenleri indirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Bu Programlar İle Kendi Dekorasyonunuzu Yapın için yorumda bulun

    Bu Programlar İle Kendi Dekorasyonunuzu Yapın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bu Programlar İle Kendi Dekorasyonunuzu Yapın için ilk yorumu yapabilirsin.