Küçük Mekânları Etkili Kullanma Yolları

Bir evin rahatlığı yaşanılan mekândaki düzene bağlıdır. Hele de bu mekân küçükse düzenin önemi daha da artar. İşte Dar bir mekânı değerlendirme yolları.

Eğer yaşadığınız evde bir eşyaya koyacak yer yoksa o eşyaya evinizde ihtiyaç yoktur. Fazlalığı elden çıkarmak en iyisi. Gene sahip olduğunuz eşya pratikte ya da görüntüde işinize yarıyor olmalı. Her ikisinde de işe yaramıyorsa o eşyadan kurtulmanın zamanı gelmiştir. Dolap içine konumlandırılmış bölmeler, katlar olmasına dikkat edin. Bu şekilde iki katı eşya yerleştirebildiğiniz gibi bunları bir düzen içinde oturtmanız mümkün olur. Mobilya seçiminde çekmece ve depo olanları tercih ederseniz etraftaki gereksiz eşyaları gözden uzaklaştırmış olursunuz. Alanları işlevlerine göre düzenlemek eşya yükünü hafiflettiği gibi aradığınızı daha rahat bulmanızı sağlar. Bir eşyayı yerleştirirken onu nerede kullanacağınızı düşünün. Örneğin mutfakta çok kullanacağınız eşyaları hemen ulaşabileceğiniz bir yerde depolamak zaman ve emek tasarrufu sağlar.

askılar, dolapların içine banyoya asılabilir. Bu askılar havlu, anahtar, şapkalar gibi eşyaların depolanmasında gayet faydalıdır.

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Mekânları Etkili Kullanma Yolları için yorumda bulun

    Küçük Mekânları Etkili Kullanma Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Mekânları Etkili Kullanma Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.