Beyaz Renkle Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

Eskimiş Mobilyaları Yenileme Örnekleri

Son yıllarda çok daha önemli bir hale gelen mobilya boyama ile eskimiş mobilyalarınızı dönüştürerek onlara yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Özellikle son yıllarda giderek artan ilgiyle birlikte sizlerde değerli anlamları olan mobilyalarınıza veda etmeye gerek kalmadan onları yenileyerek bambaşka parçalara dönüştürebilirsiniz. Üstelik başka kimsede olmayan size özel parçalar haline gelirler. Planlı bir şekilde hareket ederek ve tedarik ettiğiniz evde mobilya boyama malzemeleri ile gayet kolay ve pratik bir şekilde masa boyama, dolap boyama, kısacası genel olarak evde mobilya boyama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Eskimiş,yıpranmış artık demode olmuş mobilyalarınızı en çok tercih edilen Cadence beyaz boya çeşitleriyle boyayarak kendi el emekleriniz ile oluşturduğunuz ürünleri ev dekorasyonunuz da kullanabilirsiniz.  Kolay deforme olmayan ve yüksek kaliteli Cadence Multirsurface boyalar vernikli ve boyalı yüzeylere hızla tutunabilen boyalardır. Akıcı, yoğun pigmentli, astar ve zımpara gerektirmeyen kaliteli akrilik boyalar hobi severlerin ilk tercih ettiği boyalardandır.

Sizler için yazımızın devamında Cadence Multisurface beyaz renklerin detaylarını ve farklı mobilyalar üzerinde boyama örneklerini paylaştık. Beğendiğiniz tüm renklere ve ihtiyaç duyduğunuz tüm hobi malzemelerine Sanatsal Hobi Market üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Mobilya Boyama Evde Nasıl Yapılır?

Ev ortamında yapacağınız mobilya boyamaları için uygulayabileceğiniz iki farklı teknik bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi  zımpara, astar , boya ve vernik adımlarını izleyerek yapacağınız boyama işlemidir. Zımpara işlemi ile yüzeyi temizleyerek boyanın kötü görünmesine engel olursunuz.  Astar ile de boyanın daha pürüzsüz görünmesine ve uzun ömürlü olmasını sağlarsınız. Bu teknik ile daha kusursuz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Daha basit bir yöntem olan ikinci teknik ise sadece boya ve vernikle işleminden oluşur. Yüksek kapatıcılıkta su bazlı mobilya boyaları kullanılarak  zımpara yapmadan evde mobilya boyama uygulaması yapmanız mümkündür. Cadence boya renkleriyle her iki tekniği uygulamanız mümkündür.

Daha fazla örnek görmek ve evde mobilya boyama videoları izlemek isterseniz Sanatsal Dünya Youtube kanalına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Evde Mobilya Boyama İçin Kullanılabilecek Beyaz Renk Çeşitleri 

Cadence Multisurface boyaları arasında kullanıcıların en çok sevdiği ve tercih ettiği beyaz renkler başlıca; Cadence Beyaz Multisurface, Cadence Antik Beyaz, Eskimiş Beyaz Cadence Multisurface ve  Pak Beyaz Cadence Multisurface’dir.  Akrilik beyaz boyalar geniş alanlarda kullanılabilmesi amacıyla 2000 mililitreye kadar üretilmektedir. Ayrıca 120 ml ve 500 ml boyutlarında da bulunmaktadır.

 

Cadence Beyaz Multisurface Boya ile Komidin Boyama

Eski mobilya boyama çalışmalarında kullanıma uygun cadence beyaz boya mobilya yenileme projeleri, mutfak yenileme, fayans zeminler, lake yüzeyler için özel formüle edilmiş tüm yüzeylere rahatlıkla tutunabilen su bazlı, kokusuz akrilik boyadır. Süt beyazı olarak  da tarif edilir. Astar ve zımparasız mobilya boyama kolaylığı sağlayan boya buzdolabı boyamasında sıkça tercih edilir. Fırça darbelerini ve boya hatalarını daha fazla gösteren beyaz rengi uygularken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Cadence Antik Beyaz ile Şifonyer Boyama

Ahşap mobilya boyama çalışmalarında en çok tercih edilen renklerden biri olan antik beyaz boya ile mobilyanızı yeni alınmış gibi gösterebilirsiniz.İçine az miktarda krem rengi ve pembe eklenmesiyle elde edilen bu renk ahşap dışında  mdf, metal, seramik, cam, kumaş, plastik, duvar, strafor, karton, polyester, alçı, alçıpan, mum, tual, deri, craft kağıtları, kartonpiyer gibi tüm sert yüzeyler üzerinde kullanılabilir. Fırça darbelerini belli etmeyen renk uygulandığı yüzeylere antik bir görünüm kazandırır. İç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur.

 

Eskimiş Beyaz Cadence Multisurface ile Dolap Kapağı Boyama

Cadence beyaz rengin içerisine az miktarda gri renk eklenmesiyle oluşturulan renk eskitme mobilya boyama çalışmalarında hobi severler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.  Kırık beyaz olarak da geçen bu rengi her türlü dekorasyon çalışmalarınızda tercih edebilirsiniz. Fırça darbelerini belli etmeyen boyayı dolap, masa gibi geniş yüzeylerde kolayca kullanabilirsiniz.

Pak Beyaz Cadence Multisurface ile Konsol Boyama

Beyaz rengin içerisine az miktarda krem renk boyanın katılmasıyla elde edilen pak beyaz rengi dekorasyon çalışmalarında toprak renkleriyle birlikte kullanılır. Aşağıda fotoğraf da gösterilen örnekteki gibi yenilediğiniz konsol ile salonunuzun havasını değiştirerek aydınlık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Cadence Beyaz Renkle Mobilya Boyama Uygulaması Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Cadence akrilik boyaları kullanmadan önce uygulanacak yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olun.

Yüzeye boyama yapmadan zımparalama işlemi yapabileceğiniz gibi zımparalamadan da direkt olarak uygulama yapılabilir.

Boya uygulanacak yüzey, hafif nemli bir bezle ya da kağıt havluyla kirlerden arındırılmalıdır.

Akrilik boyaların erken kuruduğunu göz önünde bulundurarak ara vermeden boyama yapın. Bu sayede renk farklılıklarının ortaya çıkmasına engel olursunuz.

Açık renk boyalar oldukları için seri ve tek yönlü boyama yapın.

Tercihe göre tam rengi alabilmeniz için üç kat boyama gerektirebilir. Boya katları arasında kuruması için bir kaç saat beklemeniz gerekmektedir.

Pürüzsüz bir boyama işlemi için kaliteli fırçalar kullanın. Su bazlı boyalarda sentetik kıllı fırçalar kullanmanızı öneririz.

Deri ve kumaş boyamalarda %10 oranında inceltme yaparak kullanılmalıdır.

 

Evde Mobilya Boyama Fiyatları

Mobilya boyama ve ev dekorasyon çalışmalarınızda kullanabileceğiniz Cadence beyaz renk çeşitlerine en uygun fiyatlarla Sanatsal Dünya sitesinden tek tıkla sahip olabilirsiniz. 7/24 aktif olarak ürün satın alabilme imkanı ve kapıda ödeme dahil birden fazla ödeme seçeneği sunan sitemizden stencil şablonu, pirinç dekopaj, sünger gibi yardımcı hobi malzemelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Beyaz Renkle Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Beyaz Renkle Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beyaz Renkle Mobilya Boyama Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.