En İyi PVC Markaları Hangileri?

Polivinil klorür veya PVC, popüler bir termoplastik polimerdir. Beyazdır ve ilave plastikleştiriciler eklenene kadar kırılgan olabilir. PVC ticari olarak ilk kez 1920’lerde B.F. Goodrich Company tarafından kullanıldı. Sert polimer veya esnek plastik olarak iki farklı formda kullanılabilir. Plastikleştirilmiş PVC bükülebilir. Esnek PVC örnekleri arasında evler için döşeme, elektrik telleri üzerindeki yalıtım ve çoğu zaman kauçuğun yerini alması sayılabilir. PVC’nin sert formu en yaygın olarak sıhhi tesisat için su dağıtım boruları, iş makinesi muhafazaları veya binalardaki vinil kaplama gibi inşaatlarda kullanılır.

PVC plastik bütçe dostudur, çevresel bozulmaya, kimyasallara ve alkalilere karşı dayanıklıdır ve mükemmel gerilme mukavemeti ve sertliğine sahiptir. Diğer termoplastikler gibi, kalıplanabilir bir duruma ısıtılabilir, soğutulabilir ve daha sonra bozulmadan tekrar ısıtılabilir. PVC sıvılaştırılabildiğinden kolayca enjeksiyonla kalıplanabilir. PVC’nin geri dönüşümü kolaydır. PVC, yüksek yoğunluğa ve yüksek mukavemete sahip olduğundan yaygın olarak kullanılır hale gelmiştir. Diğer plastikler gibi, endüstriyel için ideal seçim olmasını sağlayan uzun ömürlü özelliklere sahiptir.

PVC Markaları

PVC Doğrama Nedir?

Pencere, kapı (sürgüsüz/ sürgülü), kanatlarda kullanılan hazır gruplara PVC doğrama denmektedir.

En İyi PVC Marka Sıralaması 2021

Günümüzde birçok PVC pencere markaları bulunmaktadır. Bu markaların kalitesi birbirlerinden çok farklıdır çünkü ürünlerde yani kapı, pencere ve profilde kullanılan katkı malzemeleri, dayanıklılığı, esneklik, kalınlık ve diğer sarf malzemeler ile değişiklik göstermektedir, bundan dolayı, PVC marka sıralaması bu maddelere göre değişkenlik göstermektedir. Sizler için en iyi PVC pencere ve kapı için kullanabileceğiniz marka sıralaması yaptık. Bu sıralama, modellere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

  • Pimapen
  • Winsa
  • Fıratpen
  • Pakpen
  • Erpen

Yukarıdaki verdiğimiz markalara istinaden, hem ithal yani yabancı PVC markaları dahil olmak üzere PVC pencere markaları karşılaştırılması yaparak incelemelerde bulunduk. İlk sırada yer alan Belçika ülkesinin markası olna pimapen yer almaktadır. Alman PVC markalarından biri olan Winsa ise listemizde ikinci sırada yer almaktadır.

En İyi PVC Markası 2021

Yukarıda bahsedilen en iyi pencere PVC markası tecrübesi ve araştırmalara göre pimapen’dir. Bu yorum, modelden modele göre değişkenlik göstermektedir. Bu sadece bir tavsiye ve yorum niteliğimdedir. Örneğin, pencere modellerinde pek çok pencere çeşidi bulunmaktadır. Bazı modeller pimapen çok iyi olurken bazı modellerde diğer markalar daha iyi olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. En İyi PVC Markaları Hangileri? için yorumda bulun

    En İyi PVC Markaları Hangileri? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi PVC Markaları Hangileri? için ilk yorumu yapabilirsin.