Konuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Tatil zamanı yaklaşıyor. Evlerimize uzaktan akrabalar, dostlar ve arkadaşlar yatıya gelebilir. Konuk odalarını şimdiden hazırlamak gerekir. Pek, konuk odası nasıl dekore edilir?

Yatılı konuklarınızı misafir edeceğiniz ayrı bir odanız varsa bu konuda şanslısınız demektir.Zira ayrı bir odayı dekore etmek daha kolaydır ve sonuçlar daha net görülür.Gene de yer israfından sakınmak için bu odayı gerektiğinde sizde kullanabilmeniz gerekir.Konuk odası dekorasyonu yaparken kendinizi konukların yerine koyun ve siz olsaydınız hangi eşyalardan, kumaş ya da renklerden hoşlanırdınız onu düşünerek işe başlayın.Bir bakıma konuk odasının düzenlerken kendinizden ilham alın.

Yüzde yüz koton ürünler,terletmeyen kumaştan yatak örtüleri ile konuklarınız için rahat bir uyku ortamı oluşturabilirsiniz..Komodin raf ya da dergiliğe güncel dergi ve gazete koyun.Gün içinde yapılan aktivitelerden sonra bunlar kişiyi dinlendirir.Günlük gezi ve benzeri şeylerin planlaması için konuk odasında bir bulundurun.Odanın bir köşesine yerleştirilecek olan sepet,misafirlerinizin kullanmış olduğu banyo havlusu,yatak örtüsü gibi kirlenen eşyaların depolanmasını sağlar.Odanın bir köşesinde küçükte olsa  ayna bulundurmak iyi olur.Konuk odasının renklerini seçerken yumuşak ve açık tonları tercih edin.Koyu tonlar ya da ikiden fazla renk uykunun açmasına neden olabilir.Odayı aydınlık tutan perdeleri seçmeye özen gösterin.Eğer konuk odasında kanepe varsa bu kanepelerin başında bir abajur bulunması konuklarınızın rahatlığı açından önemlidir.gene perdeleriniz sadece tüllerden oluşmasın.İnce de olsa bir güneşlik misafirlerinizin rahat etmesini sağlar.

Bir Cevap Yazın

  1. Mesut dedi ki:

    huzur verici görünüyor bakarken bile dinlendirdi kahverengi vizon pastel renkliğinin şıklığıda ayrı bi güzel olmus çok beğendim