Demode Evler Nasıl Yenilenir?

Eğer yaşam alanınızda gerçekten etkili bir değişim istiyorsanız bunun için ilk olarak demode olan ev dekorasyonunuzdan kurtulmanız gerekiyor. Ev dekorasyonunuzu uzun süredir değiştirmiyorsanız son modanın çok gerisinde kaldığınızı ve bir yeniliğin şart olduğunu söyleyebiliriz.

Değişik ve farklı tasarımlar kullanarak yaşam alanlarınızı daha etkili hale getirebilirsiniz. Evinizin sıkıcı ve boğucu olan dekorasyonunun önüne geçerek daha lüks ve canlı bir ortam oluşturabilirsiniz. Yapacağınız farklı ve güzel dekorasyonlarla yaşam alanlarınızda köklü bir değişim yapmanız mümkündür.

Komple Evinizi Baz Alın

Bir dekorasyon yapılacağı zaman öncelik buna bütçe oluşturulması olmalıdır. Eğer dekorasyonunuz için bütçeniz yeterliyse koltuk takımlarından yatak odasına mutfağınızdan banyonuza kadar köklü bir değişim gerçekleştirebilirsiniz. Bu alanlarda yapacağınız ufak değişimler bile yaşam alanlarınızı daha güzel hale getirecektir. Eğer bütçeniz kısıtlıysa da çok büyü bir sorun yapmanıza gerek yok. İlk olarak sizi en rahatsız eden bölümden itibaren değişime başlayabilirsiniz.

Dikkat Çekici Objeler Kullanabilirsiniz

Yıllardır evinizde bir değişim yapmamışsınız. Bu durumda değişim yaptığınız zaman en güzel ve abartılı objeleri de kullanmak sizin hakkınızdır. Yalnız bu evrede ev dekorasyonunuzla genel anlamda uyumlu olan parçaları seçmeye dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda seçtiğiniz parçanın taşınması ve temizlenmesi de kolay olmalıdır. Bu şekilde ilerde bir problem yaşamadan kullanabilirsiniz. Eviniz için bir ürün seçeceğiniz zaman her zaman geleceği düşünerek hareket etmeye çalışmalısınız.

Duvarlarınızdan Başlayın

Belki de evinizin duvarları dökülmeye başladı… Aynı zamanda rengi de artık hiç içinizi açmıyor olabilir. Bu evrede ilk olarak duvarlarınızdan başlamalısınız. Duvarlarınızı beğendiğiniz veya uzun zamandır istediğiniz bir renge boyatabilirsiniz. Aynı zamanda son yıllarda moda olan kağıtlarını da tercih edebilirsiniz. Eğer evinizi desenli duvar kağıtlarıyla boğmak istemiyor fakat yine de duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız sadece bir tane duvarınıza kullanarak şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Koltuk Takımlarınızı Değiştirin

Evinde görünür bir değişim isteyen kişilerin ilk yapması gerekenlerden birisi; koltuk takımlarını değiştirmektir. Koltuk takımlarını değiştirdiğiniz zaman evinizin beklediğinizden daha modern bir görüntüye kavuştuğunu görebilirsiniz. Koltuk takımlarından sonra ise ve tül – perdenizi değiştirme yoluna gitmelisiniz. Bu şekilde oturma odanızda veya salonunuzda yapabileceğiniz en köklü değişimi gerçekleştirmiş olursunuz. Artık evinizin en fazla kullanılan bölümü daha modern bir görünüm almıştır.

Işıklandırma unsurları da ev dekorasyonunda çok önemlidir. Işıklandırma unsuru olarak tercihinizi lambaderlerden yana kullanabilirsiniz. Son dönemlerde bütün evlerde şık bir görüntü oluşturduklarını söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

  1. Demode Evler Nasıl Yenilenir? için yorumda bulun

    Demode Evler Nasıl Yenilenir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Demode Evler Nasıl Yenilenir? için ilk yorumu yapabilirsin.