Fransız Balkon Dekorasyonu

Bir Fransız balkon, Fransız kırsalının rahat yaşam tarzına benzemelidir. Yerli çiçekler, seramik kaplar ve asılı çiçek kutuları ile basit mobilya parçalarından oluşur. Bu tasarım öğelerini kullanarak bu görünümü elde etmek kolaydır.

Paris Tarzı Kır Balkon

Bir Fransız balkon bir unsuru, siyah veya boyalı beyaz ferforje korkuluklardır. Özellikle Paris’te ve Fransa’da bulunan bir tip, kavisli, süslü bir tasarıma sahip sığ, küçük bir balkon olan Juliet balkonu olarak adlandırılır.

Bu tarz balkonu lavantadan çiçek kutusu askılarıyla süsleyin. Lavanta, Fransızlar tarafından kullanılan temel bir çiçek, koku ve bitkidir. Hoş bir renk patlaması sağlar. Tipik olarak, Juliet balkonlar yalnızca dekoratif bir mimari unsurdur ve çoğu zaman çiçekleri sergilemek için kullanılır, ancak bazen birkaç koltuk yastığı veya küçük mobilyası parçaları kullanılır.

Rustik Fransız Kır Balkon

Juliet balkonlarının taşra görünümünü önemsemiyorsanız, diğer bir seçenek, dokulu alçı duvarlar veya taş ve basit ferforje korkulukların yanı sıra temel bistro tarzı veranda mobilyalarının kullanıldığı daha rustik bir versiyondur. Bu korkuluklar balkonunuza monte edilebilir.

Korkuluk üzerine oturan çiçek kutularına ekilmiş çeşitli Fransız yerli çiçekleri kullanın. Bu kutuları bulmak kolaydır ve herhangi bir yerel bahçe veya nalburdan satın alınabilir. Süsen, zakkum, nergis ve Fransa’ya özgü diğer çiçekleri dikin. Çiçeklerin yanı sıra bir başka seçenek de küçük bir mutfak sebze bahçesi olan bir çömlekçi bahçesi yetiştirmektir. Balkonunuz mutfağa yakınsa bu ideal bir seçenektir.

Fransız balkon

Akdeniz Fransız Tarzı

Balkonunuza biraz daha Akdeniz Fransız havası katmak istiyorsanız, balkonunuzun pencerelerindeki bebek mavisi veya turkuaz panjurlar hoş bir dokunuş. Bu, Güney Fransa’da popüler bir temadır.

Güneşi engellemek için ve beyaz bir şemsiye ekleyin. Balkonda oturmak isterseniz şemsiye de gerekli gölgeyi sağlar. Sahip olduğunuz panjurları maviye boyayabilirsiniz. Onları mükemmel bir şekilde boyamak için endişelenmeyin – eski püskü görünümü, tasvir edilen country tarzını oluşturmanıza yardımcı olur.

Yeniyi Eskiyle Bütünleştirmek

Fransız country tarzı, beyaz çiçek kapları ve basit mobilya parçaları gibi çağdaş, minimalist unsurları kullanma eğiliminde olduğundan, bunu kendi yararınıza kullanın. Modern, çağdaş bir balkon üzerine Fransız esintili çiçek yastıkları, sepetler ve Fransız bistro tarzı sandalyeler gibi birkaç dış mekan dekor parçası eklemek tasarımınızı tamamlayacaktır.

Stilleri Birleştirme

Fransız kır tarzı balkonlar güzeldir, ancak diğer stillerle birleştirilirse kendi çarpıcı, benzersiz görünümünüzü yaratabilirsiniz. Örneğin, şık ve salaş bir tarz yaratmak için beyaz tüylü veya payetli yastıklar gibi bazı çağdaş unsurları ve bej mücevherli çiçek kaplarını içeren bir Fransız bistro mobilyası kullanın. Biraz hayal gücüyle, kendi kişisel dokunuşunuzla Fransız esintili harika bir açık hava sığınağı yaratabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Fransız Balkon Dekorasyonu için yorumda bulun

    Fransız Balkon Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fransız Balkon Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.