Zemin Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özellikle iş hayatı kimilerimiz için stres dolu olabiliyor. Günümüzün birçoğunu işte geçirip negatif yüklerle yüklendikten sonra eve geldiğimizde mutlaka rahatlamamız ve bizi olumlu etkileyen bir takım faktörler olmalıdır. Bu nedenle evinizin dekorasyonunu yaparken bu gibi etkenleri göz önünde bulundurmalısınız. Bir kişi eve girdiğinde ilk dikkatini çeken bölümlerden biri zemindir. Peki nasıl dekore edilmelidir? Nelere dikkat edilmelidir?

 

Zeminde dikkat etmeniz gereken ilk şey odayla özellikle de duvarlarla uyumlu olmasıdır. Mekanla uyumsuz olan bir hemen dikkatleri çeker ve hoş gözükmez. Günümüzde evlerin birçoğu zeminler için laminat parkeleri tercih etmektedir. Laminat parkeler hem sade hem de hoş görünümü nedeniyle oldukça popülerdir. Günümüzün modası ise beyaz renkteki laminat parkelerdir. Dekorasyon ile ilgili hizmet veren firmaların sayısı arttığından dolayı çıkan ürün sayısı ve çeşitlilik de oldukça fazla olmaktadır. Evinize uyumlu modelleri büyük ihtimal bu gibi yerlerden kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

dekorasyonun dikkat etmeniz en önemli unsurlardan birisi uyumluluktur. Zemininiz ile ürününüz arasında mutlaka bir uyum sağlanmalıdır. Özellikle alınacak malzeme çok iyi tanınmalıdır. Her zemine özel malzeme gerekebilir. Bu nedenle mutlaka işinde uzman birilerinden destek almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca zemin dekorasyonunda şu gibi noktalara da dikkat edilmelidir;

 

  • Malzeme yüzde yüz ağaçtan mı yapılmış?
  • Alacağınız malzemenin özellikleri nedir?
  • Diğer malzemelere göre avantajı nedir?
  • Odayla uyumlu olacak mı?
  • Malzememin yapıldığı ağacın cinsi nedir? Kalınlık ve dayanıklılık bilgisi?

 

Bol dekorasyonlu günler :)

Bir Cevap Yazın

  1. Zemin Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir? için yorumda bulun

    Zemin Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zemin Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir? için ilk yorumu yapabilirsin.