Banyo Asma Tavan Tasarım Fikirleri

Banyo alanı, özellikle dekor unsurları söz konusu olduğunda, genellikle ihmal edilir. Çoğu insan, yaşam alanlarını ve odalarını yenilemek için büyük miktarda para yatırmayı tercih eder, çünkü bunların evlerinin en görünür alanları olduğunu düşünür. Ancak, banyolar ve tavan tasarımları da dahil olmak üzere her odanın önemi vardır ve hakkı verilmelidir. İyi bir banyo, kişisel alanlarınızın tüm negatif enerjilerden arınmasını sağlayabilir. Bir diğer önemli husus, banyo için asma tavan olması gibi banyonun görsel çekiciliğidir. Evde muhteşem görünen banyolar istiyorsanız, birçok fikrimiz var. Banyolardaki asma tavanlar, mekana göz alıcı bir görünüm katmaktadır. Kişisel alanınız için bazı ilham verici banyo asma tavan tasarım fikirleri şu şekildedir;

Banyo Asma Tavan Malzemeleri

Banyolarda asma tavanlar için kullanılabilecek pek çok malzeme vardır. Sadece tavanı boyamanın yanı sıra, ev sahipleri ayrıca akrilik, alçı, alüminyum, ahşap, camdan yapılmış asma tavanlar kurabilir ve hatta fayanslı banyo asma tavanlarını seçebilirler.

Banyolar İçin Akrilik Asma Tavanlar

Akrilik asma tavanlar çeşitli şekil, renk ve boyutlarda gelir. Bir fiber malzemedir ve banyo tavan tasarımı için en yaygın seçimdir.

Banyo Asma Tavan

Banyolar İçin Alçı Asma Tavan

sıvasından (POP) hazır bir levha olan alçıpanlar, Hint banyolarına çok uygundur ve banyolar için akrilik asma tavandan çok daha ucuzdur. LED panel ışıkları ile birlikte banyo alanına peluş bir görünüm kazandırır. Banyo asma tavan tasarımları dışında alçı tavan diğer odalarda da kullanılabilir.

Alüminyum Kompozit Paneller İle Banyo Asma Tavan

Banyo duvarlarınız nemliyse ve bu yıl boyunca yaygın bir sorun olmaya devam ediyorsa, belki de alüminyum kompozit panelli veya ACP’li bir banyo asma tavanını düşünmelisiniz. Genellikle ticari binalar ACP kullanır ve aynısı banyo tavan tasarımında tabelalar için kullanılır. Bunları sade, metalik ve mermer dokularda görmüşsünüzdür. Banyolar için ACP asma tavanın popülaritesi, standart boyut olmasına rağmen, bunların hafif olmaları ve çeşitli boyutlarda mevcut olmaları gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Banyolar İçin Ahşap Asma Tavanlar

Banyo alanınıza rustik ve antika bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, ahşap bir asma tavan deneyin. Bu banyo asma tavanları geniş banyolarda harika görünüyor. Bununla birlikte, banyo için bu asma tavan tasarımı daha yüksek fiyat aralığında olabilir. Bu nedenle, ahşap bir asma tavana yatırım yapmadan önce bir bütçe tahminini aklınızda bulundurun.

Banyolar İçin Cam Asma Tavanlar

Doğal aydınlatmaya sahip olmayan banyolar için cam tavanlar, alanı aydınlatmanın iyi bir yoludur. Banyo için cam asma tavan tasarımı, üzerine baskılar veya seçtiğiniz bir desen eklemeyi düşünseniz bile iyi görünecek. Bu banyo asma tavan malzemesi, eve lüks bir dokunuş katıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Banyo Asma Tavan Tasarım Fikirleri için yorumda bulun

    Banyo Asma Tavan Tasarım Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyo Asma Tavan Tasarım Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.