Banyo Tasarımınıza Renk Katmanın Yolları

Nötr tonlar banyolar için popüler bir seçimdir, ancak bu, renk eklemenin tamamen yasak olduğu anlamına gelmemelidir. Bu kadar küçük bir alanda renk riskli görünebilir. Burada, sizlere banyo tasarımınıza renk katmanın kolay yollarını aktaracağız.

Önce Boyayın

Pratik olarak konuşursak, boya bir alana büyük bir renk yumruğu eklemenin en basit ve en hesaplı yoludur. Önce istediğiniz rengi seçmenizi ve ardından odanın geri kalan renk şemasını etrafına oluşturmanızı öneririz.

Vurgulu Bir Seçin

Tüm odaya renk katma fikri zevkinize göre biraz fazla görünüyorsa, sadece bir tane yapmayı deneyin. Buradaki, göze çarpan şeyiniz olması için doğru duvarı seçmektir. Güçlü bir odak noktasına sahip bir mı yoksa doğrudan kapının karşısında olan bir duvar mı istiyorsunuz?

Küveti Deneyin

Etkili olacak modern bir seçenek, bir küvet eklemektir. Bakır veya boyalı porselen gibi çeşitli malzemeler arasından seçim yapabilirsiniz, ancak hangisini seçerseniz seçin, uzun süre mutlu olacağınız tonu seçtiğinizden emin olun.

Renkli Havlu Kullanın

Renk eklemek söz konusu olduğunda havlular neden bu kadar harika bir seçimdir: Akla gelebilecek her tonda mevcuttur, nispeten ucuzdur ve fikrinizi değiştirirseniz değiştirmesi çok kolaydır.

Zemin Kaplamalarına Odaklanın

Bir banyo paspası veya alan halısı, alana renk katabilir ve ayrıca küvet veya duş içeren banyolarda işlevsel bir amaca sahiptir. Gerçekten uyumlu bir görünüm için vurgu tonlarınızın geri kalanıyla +uyumlu bir renk seçin.

Dekoru Unutmayın

Yaygın bir yanılgı, banyolar genellikle evinizdeki diğer alanlardan daha küçük olduğundan, dekor öğeleri için endişelenmenize gerek olmadığıdır. Fakat bu yanlış bir düşüncedir. Birkaç iyi yerleştirilmiş dekor öğesi, bu alanı gerçekten bir araya getirilmiş hissettirmenin sırrıdır. Tasarımınızı gerçekten eve götürmek için mumlar, sepetler veya dekoratif vitrinler kullanmayı düşünün.

Canlı Sanatı

İyi yerleştirilmiş bir duvar sanatı, bir renk patlaması eklemenin kolay bir yoludur. Banyo için duvar sanatı bulurken nemi hesaba katmanın önemli olduğunu unutmayın. Suya dayanıklı bir malzeme seçtiğinizden veya koruma için bir çerçeve eklediğinizden emin olun.

Doğadan Bir Renk Ekleyin

Her şey ilginizi çekmezse, doğadan biraz renk ekleyin. İster gerçek ister sentetik, ister renkli, ister sadece yeşil olsun, birkaç bitki bu rengi banyonuza eklemek için uzun bir yol kat edebilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Banyo Tasarımınıza Renk Katmanın Yolları için yorumda bulun

    Banyo Tasarımınıza Renk Katmanın Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Banyo Tasarımınıza Renk Katmanın Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.