Birbirinden Etkileyici 2017 Model Mutfak Tasarımları

Yeni yılda mutfağınızı yenilemek istiyorsanız, 2017 model mutfak tasarımlarına mutlaka göz atmanız gerekir! Kendi mutfağınızda kendi tarzınızı oluşturmak için faydalanabileceğiniz bu modellerden alacağınız ilham size yol gösterecektir. Hiçbir kalıba bağlı kalmadan kendiniz deneysel dekorasyon öğelerini tecrübe edebileceğiniz gibi, var olan mutfak tasarımlarını satın alarak göz zevkine hitap eden bir yaşam alanı oluşturabilmeniz de mümkündür.

Canlı ve sakin renkler bir arada

Gelelim 2017 yılında mutfak tasarımına hangi tasarım çizgilerinin hâkim olacağına… Öncelikle duvarlarda birbirinden canlı ve enerjik renklerin kullanıldığını söyleyebiliriz. İnsanların zihnindeki “Mutfakta sade renkler kullanılmalıdır” algısı da artık tarihe karışmaya başlıyor. Evet, artık mutfağında kırmızı ve turuncu gibi canlı renklere yer verenlerin sayısı hızla artıyor.

Ancak 2017 model mutfaklarda sadece calı renkler de tercih edilmiyor. Daha sade ve tekdüze renklerin kullanıldığına şahitlik edebilmek de gayet mümkün.

Ahşap mobilyalar hâkim

Mutfaklarda tercih edilen mobilyalar cephesine baktığımızda ise yoğun bir ahşap materyal kullanımı söz konusu. Ahşap ayaklı cam masalar ve parlak yüzeyli mobilyalar bunun bir göstergesi. Duvarlarda ve zeminde kullanılan renkle uyumlu olarak ahşap mobilyaların renkleri de değişkenlik gösterebiliyor. Bazen koyu, bazen de bej rengine yakın tonlarda ahşap kullanımını görebilmek mümkün.

İskandinav öğelerine de sıklıkla rastlayabileceğimiz 2017 mutfak tasarımlarının olmazsa olmazları arasında ise metal unsurlar yer alıyor. Kullanışlı ve şık evyeler, bataryalar ve metal mutfak araçları göz alıcı bir etki oluşturmayı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Birbirinden Etkileyici 2017 Model Mutfak Tasarımları için yorumda bulun

    Birbirinden Etkileyici 2017 Model Mutfak Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Birbirinden Etkileyici 2017 Model Mutfak Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.