Gri Mutfak Modelleri

Eskiden insanlar genel olarak kahve tonlarında mutfak dolabı tercih ederken günümüzde ise gri tonları da talep çok fazla artmış bulunmaktadır. Genellikle bu tonlar yatak odalarında kullanılmaktaydı. Yatak odalarında ki o soft görüntüyü mutfağa da taşınmış oldu. Mutfaklar daha da aydınlık ve ferah bir görüntüye kavuşmuş olacaktır.  Gri tondaki mutfak dolapları ya gri ile beyazın karıştırılmış bir renk tonuyla karşımıza çıkabilir veya gri ile ahşap renklerin birbirine karıştırılıp daha güzel bir görüntü oluşturabilir. Eğer ki sizde doğal ve ferah bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız vereceğimiz olan modelleri iyi incelemeniz ve ona göre karar vermeniz gerekmektedir. Bu makalemizde ise sizlere gri mutfak dolapları ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Gri Mutfak Modelleri

Gri Mutfak

Evinizin duvarları eğer ki beyaz bir renge sahip ise ilk önce yapmanız gereken parkelerinizi de açık renk kullanmak ve bu muhteşem ikiliyi tamamlayacak en güzel dolapta gri mutfak dolabı olacaktır. Mutfak dolabının alt kısmına ise ışıklandırılmalar yapılmalı ve mutfağınıza şık bir masa sandalye takımı koyarak güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Mutfak tezgâhınızı kullanmıyor iseniz bunun yerine mermer bir mutfak tezgâhına sahip iseniz bu mermer geniş tasarımıyla mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır. Avize olaraktan kadeh şeklinde avize kullanabilirsiniz.

Betondan veya ahşap desenlerle oluşturulmuş olan bir mutfağa sahipseniz bu mutfak endüstriyel bir tasarıma örnektir. Ancak bu mutfak dolabı karışık desene sahip olduğu için sizin yapmanız gereken bir şey avizeleri sade ve şık avizeler olarak kullanmak olacaktır.

Gri mutfak dolaplarında kullanılan diğer bir görüntü ise merdiven desenine sahip olan mutfak dolaplarıdır. Bu mutfak dolapları estetik anlamda güzel bir görüntü elde etmiştir.  Grinin koyu tonları ise dağınık bir görüntü gözükmemesini sağlar.

Açık gri renk dolaba sahip iseniz tezgâhınızı seçebilirsiniz. Bu granit tezgâhın arkasında ise farklı desenlere sahip olan kullanabilirsiniz.

Mavi gri renkte bir mutfak dolabını ise beyaz bir mermer ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca mermerden yapılmış bir masa ile ve bu masanın sandalyelerinin kahve ton olmasıyla uyumu yakalayacaksınız.

Evinizde ki mutfağın ambiyansının bir kafe ortamı vermesini istiyorsanız metal ahşap renkler kullanarak evinize kafe havası verebilirsiniz. Griyi sıkıcı bir renk olaraktan görebilirsiniz ancak gri renk gözü fazla bir şekilde yormaz ve mutfağınızın daha geniş bir alana yayılı olduğunu gösterir. Hoş ve ferah bir görüntü elde edilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Gri Mutfak Modelleri Gri Mutfak Modelleri için yorumda bulun

    Gri Mutfak Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gri Mutfak Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.