Dar Salonları Geniş Göstermek İçin İpuçları

Doğru mobilya seçimi ve bir kaç ufak dekorasyon cambazlığı ile, dar salonlarınızı daha geniş gösterebilir, daha ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

Ayna ve Cam

Ayna ve camlar, mekanları geniş hissettiren dekorasyon öğeleridir. Salonun uygun bir bölümüne ayna yerleştirerek, sepha gibi dekoratif öğelerde şeffaf cam kullanarak salonunuzu daha geniş gösterebilirsiniz. Aynanızın yerini belirlerken, hem odaya maksimum derinik katacak, hem de gün ışığını yansıtıp daha çok faydalanmanızı sağlar

Tv Ünitesi

mini tv ünitesiDevasal tv ünitesinden kaçınınız. Daha küçük tv üniteleri kullanıp, kitap, dergi vb. eşyalarınız için, duvarda çok göze batmayan, aksine salona şıklık katacak konsol raflar kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Duvarlar

çizgili duvar kağıdıık ve mat renkler, mekanı geniş göstermede kullanılan başlıca yöntemlerdendir. Basık salonlarınız için ise, dikey  çizgili duvar kağıtları kullanarak daha yüksek algısı yaratabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Koltuk Ebatları

Koltuklarınız büyüdükçe salonunuz daralacaktır. Büyük bir koltuk takımı yerine, 3lü kanepe veya L köşe kanepesi yanına minik şirin puflar koyabilirsiniz. Mobilya seçiminde de, duvarınız ile uyumlu, krem, bej, uçuk pembe gibi açık ton renkler tercih edebilirsiniz.

 

Gömme Dolaplar

salon çözümSalonda yer kaplayacak çeşitli eşyalarınız için, ortamı daraltma yerine gömme tip dolaplar kullanabilirsiniz

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Mesut dedi ki:

    her insanın ev şekline göre tasarlanmış muhteşem dekorlar verilmiş sizi takip ettikçe hergun yeni bişeyler öğreniyorum teşekkürler