Dekorasyonda Yeşil Renk Nasıl Kullanılır?

Yaşadığımız dünyanın karmaşası bizleri doğaya daha fazla itiyor. Bu yüzden özellikle yaz aylarında doğanın hâkim olduğu renkler yaşadığımız mekânların dekorasyonunda boy gösteriyor. Yeşil bu renklerin başında geliyor.

Yaprak, ağaç ve yeşil bitkileri dekorasyonda uygulamak isteyen tasarımcılar, botanik desenli efektleri çizgisel detaylarla kullanmaya başladılar. Tasarım esnasında oldukça hoş mekânlar ortaya çıkıyor. Bazen yemyeşil bir orman bazen yeşile bezenmiş bir doğa parçası evleri şenlendiriyor. Desen sadece yaprak ve yeşilden yola çıkarken, artık kuşlar, kelebekler gibi detaylarda mizansenin parçası olmaya başlıyor. Eğer tüm evi yeşille değiştirmeyi göze alamıyorsanız mantar panolara yapıştırdığınız yaprak ve dalları ince çerçevelerle kaplayarak Duvara asabilirsiniz. En azından dekorasyonda yeşil kullanmanın avantaj ve dezavantajlarını bir nebze olsun test etmiş olursunuz. Yeşil parşömen beyazı, sütlü kahve ve bej ile kullanırsanız mekânda vurguyu artırabilirsiniz. Gene rengi buz beyazı ve siyahla kombinleyerek sunmak mümkün.

Koyu renk ahşap mobilyalar ve düz hatlı formlar rengin daha ön plana çıkmasını sağlar. Elbette yaşam alanında sadece yeşil tonlarını kullanmak alanı monotonluğa sürükler. Rengi biraz turkuazla dengelemek faydalı olacaktır. İki veya üç canlı renk eklemek daha farklı bir hava yaratacaktır. Yaprak dalı, ağaç, çiçek gibi fotoğraflar vurguyu pekiştirir ve şık durur. Bu fotoğrafları internetten edinmek mümkün. Ancak yüksek çözünürlüklü olmasına dikkat edin. Yaprak formlu kâseler, gene bu desendeki yemek takımları yeşili dekorasyonda kullanabileceğiniz diğer alanlar.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Dekorasyonda Yeşil Renk Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Dekorasyonda Yeşil Renk Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dekorasyonda Yeşil Renk Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.