Duvar Kâğıdı Sökme Teknikleri

Ev duvarlarının görünümünü değiştirmek amaçlı kâğıdı yenilemek oldukça zahmetli bir iştir. Bazen bunun için tutulan özel ekipler dahi işin üstesinden gelemiyorlar. Çoğu boya ustasının da korkulu rüyasıdır bu duvar kâğıtlarını sökmek zorunda olmak. Çünkü eğer odanızın yeni bir renge ya da görünüme sahip olmasını istiyorsanız bu sizin için epey meşakkatli bir yol olabilir. Tabi bu kadar zor bir işi daha kolay hale getirebilecek ipuçlarımız var. Öncelikle eliniz bu tip yapı ve tamirat işlerine pek de yatkın değilse ve böyle bir şeyi ilk defa yapacaksanız en iyisi bir ustayla anlaşmak olabilir. Özellikle bu gibi duvar kâğıdı sökme durumlarında bunu size gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Hele bir de sökmeniz gereken duvar kâğıdı eski tip duvar kâğıdı ise onu oradan sökmek o kadar kolay olmaz.

Duvar Kâğıdı Sökme

Kâğıdı Nasıl Sökülür?

Halk arasında da artık bir fenomen haline gelmiş kâğıdı sökme metotları vardır. Bunların bir kaçı da gerçekten işe yara ve mantıklı yöntemlerdir. Örneğin duvar kâğıdı sökmeden önce ıslatmak faydalı olabilir. Öncelikle odayı hazırlayıp, eşyaları çıkartıp, ya da odada eşyalar kalacaksa o zaman eşyaları korumak amaçlı naylon poşetler kullanabilirsiniz. Bu kesinlikle yardımcı olacaktır. Bu sayede eşyalarınız zarar görmeden rahatça işinizi halledebilirsiniz. En önemli şeylerden birisi de kesinlikle elektrik güvenliğidir. Kesinlikle prizleri de su almayacak şekilde kaplamalısınız ve ayrıca odanın elektrik şalterlerini kullanarak da prize elektrik gelmesini engellemelisiniz. Şimdiye kadar anlattıklarımızın tamamı ev boyarken de kullanılan tekniklerdir. Fakat mesela ev boyarken camlar açık tutulur. Burada böyle bir şey yapmamalısınız. Çünkü o zaman ıslattığınız duvar kâğıtlarının tamamını sökemeden kururlar ve bu hiç istemeyeceğiniz bir şey. Aynı zamanda odayı kapalı tutmanın bir diğer avantajı da odadaki nemin duvar kâğıdının ıslanmasına yardımcı olmasıdır.

Nasıl Bir Suyla Islatmalıyım?

Duvar kâğıdını ıslatmak onları sökmek için en iyi yöntemdir. Fakat nasıl bir suyla ıslatmalısınız? Bunun için tabi ki normal bir su kullanmaktan daha iyi yöntemler mevcuttur. Su sıcaklığı çok soğuk veya çok sıcak olmamalıdır. Mümkün olduğunca ılık bir su kullanmalısınız. Ayrıca bu suyun içine biraz yumuşatıcı deterjan ve ya bulaşık deterjanı katabilirsiniz. Ek olarak bir miktar kâğıt tutkalı da ekleyebilirsiniz. Hatta eğer kâğıdınız çok sert ve aşırı inatçıysa bu tip durular için üretilmiş duvar kâğıdı sökücüler yardımcı olabilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Duvar Kâğıdı Sökme Teknikleri Duvar Kâğıdı Sökme Teknikleri için yorumda bulun

    Duvar Kâğıdı Sökme Teknikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Duvar Kâğıdı Sökme Teknikleri için ilk yorumu yapabilirsin.