En Popüler Dekoratif Ayna Modelleri

Neredeyse tüm odalarımızda kullanmaktan büyük bir keyif aldığımız, en çok sevdiğimiz aksesuarlarımız arasında şüphesiz ki aynalar ilk sıralarda yer alıyor. Öyle ki salonlarımızdan tutun da yatak odalarımıza kadar pek çok odamızda ayna kullanıyor, dekoratif aynalarla evlerimizi donatmayı tercih ediyoruz.

Özellikle bayanlar tarafından yoğun ilgi gören dekoratif ayna modelleri, son zamanlarda dekorasyon dünyasındaki yeniliklere paralel olarak gelişiyor ve birbirinden güzel aynalar, her yıl bizlerle buluşmaya devam ediyor.

Dekoratif ayna modellerine yer vermek istediğimiz bu yazımızda son yılların en gözde ayna modellerinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

İşte, son birkaç yıla damgasını vurmayı başaran hepsi birbirinden şık dekoratif ayna modelleri listemiz:

  • Parçalı modeller:

Çoğumuz, özellikle salonlarımızda parçalı ayna modellerini kullanmayı tercih etsek de son zamanlarda oldukça popüler olmayı başaran parçalı aynalara özellikle Yatak ve oturma odası dekorasyonlarımızda da sıklıkla yer veriyoruz.

Birkaç parçadan oluşan bu modeller bazen de bir araya gelerek belirli bir şekli oluşturabiliyor. Bu ayna modelleri daha çok ayna olarak değil de duvar süsü olarak kullanılıyor. Yani cam parçalara karşı ilginiz varsa parçalı modellerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

  • Varak aynalar:

Klasik oturma grupları ve gösterişli salonlar denildiğinde akla ilk gelen aksesuarlardan biri de şüphesiz ki varak aynalar olarak karşımıza çıkıyor.

Sarı ve gümüş renkleri ile adeta saraylara yakışır bir görünümü bulunan varak aynalar; daha çok lükse düşkün olan ve sadelikten hoşlanmayan kişilere hitap ediyor.

Sizler de salonlarınızın her daim şık ve dikkat çekici olması adına salonlarınızda varak aynalara yer verebilirsiniz.

  • Ahşap çerçeveli aynalar:

Sade ve şık görünümleri ile sade şıklığı benimseyen kişiler için birebir olan ahşap çerçeveli aynalar, daha çok country ve vintage stile sahip olan ev ve ofis dekorasyonlarına yakışıyor.

Ahşap mobilyaların yanı sıra modern mobilyalara bile çok ama çok yakışan ahşap aynalar, desenli modelleri ile evinizin havasını da bir anda değiştirmeyi başarıyor.

  • Metal aynalar:

Metal yüzeyleri ile adeta parıl parıl görünen ve salonlarınızın yıldızı olmayı sonuna kadar hak eden metal aynalar, dikdörtgen, kare, yuvarlak, bazen de üçgen formları ile duvarları en iyi şekilde değerlendirebilmenize olanak tanıyor.

Gümüş renginin asaletinden vazgeçmeyenlerdenseniz, salon duvarlarınızı metal aynalar kullanarak taçlandırabilirsiniz.

  • Lake aynalar

Beyazın asaletini gözler önüne seren lake aynalar, daha çok yemek odası takımlarını tamamlamak için tercih edilse de salon dekorasyonunu da en güzel şekilde güçlendiriyorlar.

Her ne olursa olsun beyazdan vazgeçmem, diyorsanız; salon dekorasyonunuzu motifli bir lake ayna il tamamlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. En Popüler Dekoratif Ayna Modelleri için yorumda bulun

    En Popüler Dekoratif Ayna Modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Popüler Dekoratif Ayna Modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.