Ev Dekorasyonunda Geometrik Desenler

Matematikte en çok zorlandığımız konulardan biri olan geometri; son zamanlarda ev ve ofis dekorasyonunda popüler olmaya devam eden bir akım olarak, yastıklardan tutun da geometrik tablolalara kadar pek çok mobilya ve aksesuarda vücut bulmayı sürdürüyor.

Özellikle geometrik desen detaylarından hoşlanan beyler ve bayanlar tarafından tercih edilen geometrik parçalar; altıgen, kare, dikdörtgen, üçgen bazen de çember şekilleriyle evlerimizin ve çalışma odalarımızın havasını bir anda değiştirmeyi başarıyor.

Ev ya ofis dekorasyonunuzda yenilik arayışındaysanız, geometrik desenlerle harmanlanmış tasarımlara bir şans verebilirsiniz.

İşte, ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan geometrik parçalar listemiz:

  • Geometrik desenli puflar:

Kare, dikdörtgen ya da yuvarlak… Rengarenk geometrik şekillerle bezenmiş olan puflar; özellikle çalışma odasına ve salonuna hareket katmak isteyenler tarafından yoğun bir ilgi görüyor.

Zeka küpü motifli puflar; yumuşaklıkları ve rahatlıkları ile ön plana çıkarken, bir yandan da son derece şık bir aksesuar olarak da kullanılabiliyor.

Beyaz ya da bej gibi sade koltuk takımlarıyla dekore ettiğiniz salonunuzu bir nebze de olsun renklendirmek ve canlandırmak adına salon dekorasyonunuzda geometrik desenli puflar kullanabilirsiniz.

  • Geometrik şekilli yastıklar:

En yalın koltuk takımlarının bile bir anda capcanlı ve modern görünmesini sağlayan geometrik şekilli yastıklar; tıpkı geometrik puflar gibi son zamanların gözde tasarım parçaları arasında bulunuyor.

Yumuşacık ve son derece konforlu olan geometrik yastık satın alırken, sağlığınızı da göz önünde bulundurmalı, mutlaka kaliteli bir markanın ürünlerini satın almalısınız. Böylece dinlenme amacıyla koltuğunuzda vakit geçirmek istediğinizde sağlığınızı da en iyi şekilde gözetebilirsiniz.

  • Üçgen ya da dikdörtgen raflar:

Son dönemlerde yalnızca çalışma odalarımızda kullanmadığımız, aksesuarlarımızı yerleştirmek amacıyla salonlarımızda da kullanmaya başladığımız üçgen, dikdörtgen bazen de çember raflar; duvarlara çok ama çok yakışıyor.

Boş duvarlarımızı en iyi şekilde değerlendirmemize yardımcı olan bu raflar; sarı, mavi, pembe bazen de yeşil renkleri ile duvar dekorasyonumuzu eksiksiz bir şekilde tamamlamamıza öncülük ediyor.

Pek çok markanın koleksiyonunda yer alan geometrik şekilli raflardan birkaç adet satın alarak, sizler de şık bir kombine imza atabilirsiniz.

  • Geometrik desenli vazolar:

Özellikle kadınların kullanmaktan büyük bir keyif aldıkları aksesuarlar arasında bulunan vazolar; geometrik desenlerle yorumlandığında ortaya eşsiz ve göz alıcı parçalar çıkıyor.

Yemek masalarınızda, orta sehpalarınızda bazen de vitrinlerinizde kullanabileceğiniz geometrik desenli vazoları çiçek yetiştirmek için de tercih edebilir, hatta boyutları oldukça geniş olan yer vazoları ile odanızın en güzel köşesini süsleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Ev Dekorasyonunda Geometrik Desenler için yorumda bulun

    Ev Dekorasyonunda Geometrik Desenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ev Dekorasyonunda Geometrik Desenler için ilk yorumu yapabilirsin.