Mandal Kullanarak Hazırlayabileceğiniz Birbirinden Keyifli ‘Kendin Yap’ Fikirleri:

Günlük yaşantımızda çamaşırlarımızı balkonlarımıza asmak ve güneşte kurutmak amacıyla kullandığımız çamaşır mandallarından harika dekorasyon objeleri hazırlamaya ne dersiniz?

Üstelik hepsi birbirinden eğlenceli ve keyifli olan ‘mandalla kendin yap fikirlerinin’ hazırlanışlarının da oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yazımızda el becerisine ve tasarım yeteneğine güvenen tüm beyler ve bayanlar için en güzel mandalla kendin yap fikirlerine kısaca değinmek istiyoruz.

Çamaşır mandalıyla ve evinizde bulunan birtakım malzemelerle rahatlıkla hazırlayabileceğiniz aksesuarları kendi evlerinizde beğeni ile kullanabileceğiniz gibi el emeğiniz ve göz nurunuz olan bu ürünleri arkadaşlarınıza ya da sevdiklerinize de armağan edebilir hatta satışa çıkarabilirsiniz.

İşte; hepsi birbirinden keyifli mandalla kendin yap fikirleri listemiz:

  • Mandallı duvar panosu hazırlama:

Pek çok hediye sitesinde satışa sunulan mandallı duvar panoları; son dönemlerin en çok beğenilen ilginç hediye fikirleri arasında yer alıyor.

Yapımı oldukça basit olan bu hediyeyi kendiniz tasarlamak istediğinizde ise yapmanız gereken tek şey: Dilediğiniz sayıdaki mandalı bir ipten geçirmek ve duvar panosuna yapıştırmak!

Mandallı duvar panosu hazırlarken kullanmanız gereken panoyu dilerseniz bir kırtasiyeden satın alabilir; dilerseniz de kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Mandalları ipten geçirdikten sonra odanızın duvarlarına geçirerek de bu mandallara sevgilinizle çekindiğiniz fotoğraflarınızı ya da ders notlarınızı asabilirsiniz!

  • Mandalla Nihale Hazırlama

Çaydanlık altlığı olarak bilinse de evlerimizde sıcak tencere ve tavalarımızı üzerine koymak ve bu sayede masalarımızın ahşabına ya da camına sıcaklığın zarar vermesini engellemek amacıyla kullandığımız nihalenizi kendiniz hazırlamak istemez miydiniz?

Şayet bu soruya cevabınız ‘Evet’ şeklinde ise 10-15 adet mandalı birbirine yapıştırabilir ve mandalla nihale hazırlayabilirsiniz.

Bu aşamada ahşap mandalları tercih edebileceğiniz gibi süslü mandallara da bir şans verebilir; hatta ahşap mandallarınızı boyayarak harika bir nihale elde edebilirsiniz.

  • Mandalla duvar süsü hazırlama

Mandal kullanarak duvarlarınızda değerlendirebileceğiniz tek kendin yap fikri; mandallı duvar panosu ile sınırlı değil!

Mandalları birbirine yapıştırarak, yuvarlak bir fotoğraf çerçevesi elde edebilir; bu fotoğraf çerçevesinin içerisine dilediğiniz fotoğrafı koyabilirsiniz.

  • Mandalla buzdolabı magneti hazırlama

En sıra dışı kendin-yap fikirlerinden bir diğeri olan mandalla buzdolabı magneti hazırlama; şüphesiz ki bir mandalla yapabileceğiniz en basit aksesuar!

Evinizde kullandığınız bir mandalın arkasına minik bir mıknatıs yapıştırarak; buzdolabı magnetinizi bir çırpıda hazırlayabilir; duvarlarınız ve panolarınızdan sonra buzdolaplarınızı da mandallarla süsleyebilirsiniz.

Buzdolabınıza yapıştırdığınız mandallı magnetlere yemek tariflerinizin yanı sıra aile fotoğraflarınızı da asabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar…

 

Bir Cevap Yazın

  1. Mandal Kullanarak Hazırlayabileceğiniz Birbirinden Keyifli ‘Kendin Yap’ Fikirleri: için yorumda bulun

    Mandal Kullanarak Hazırlayabileceğiniz Birbirinden Keyifli ‘Kendin Yap’ Fikirleri: için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mandal Kullanarak Hazırlayabileceğiniz Birbirinden Keyifli ‘Kendin Yap’ Fikirleri: için ilk yorumu yapabilirsin.