Ev Dekorasyonunda Keçe Trendi

Göçebe Türk toplumları tarafından sıklıkla kullanılan, son dönemlerde tekrar moda olmayı başaran keçe kapı, duvar süsleri, dekorasyon objeleri ve keçe yastıklar ile evlerinizde samimi, sıcak ve içten bir hava yaratmaya ne dersiniz?

Koyun, keçi, deve gibi bazı hayvanların yünlerinin kırpılması ve bazı işlemler sonrasında kumaş haline dönüştürülmesi ile elde edilen keçe; profesyonel sanatçıların elinde tasarım harikası eserlere dönüşerek, adeta görsel bir şov sunuyor.

Başarılı tasarımcılar tarafından önce çizilen sonra da kumaş üzerine uygulanan modeller, şık bazen de sevimli modelleri ile evlerimize, yatak odalarımıza hatta genç ve bebek odalarımıza bile konuk oluyor.

Yalnızca çanta ve şapka gibi kıyafet tasarımlarında değil de dekorasyon süs objelerinde de kullanılan keçe; tam anlamıyla el yapımı bir sanat olarak, size özel olarak da tasarlanabiliyor.

Instagram üzerinden ya da keçeden tasarımlar yaratan sanatçıların internet alışveriş sitelerinden hepsi birbirinden şahane ve birer tasarım harikası olan keçe dekorasyon objelerine ve süs eşyalarına hemen göz atabilir, dilerseniz kendiniz dilerseniz de sevdiklerinize hediye etmek için mükemmel ürünler satın alabilirsiniz.

İşte, keçe sanatının dekorasyonda kullanım alanları ve en güzel örnekleri:

  • Keçe kapı süsleri

Tam anlamıyla bir Türk geleneğine dönüşmüş olan kapı süsleri, son dönemlerde daha modern modelleri ile dekorasyon dünyasında satışa sunulmuş olsa da hala el yapımı ve tasarım keçe kapı süslerine gösterilen yoğun rağbet azalmış değil!

Evlerinizde kendiniz de kolaylıkla hazırlayabileceğiniz keçe kapı süsleri, bazın şirin bir kedi ve köpek motifi bazen de nazarlık motifi ile işlenerek, tabiri caizse tam anlamıyla bizi mest ediyor.

Bebek odalarının kapılarında ise daha çok bebeğinizin isminin yazılı olduğu, baykuşlu, tavşanlı, kız ya da erkek çocuk motifli olan modeller kullanılıyor.

Bebeğinize özel kendi keçe tasarım kapı süsünü de sipariş üzerine tasarlatabilme imkanınız da bulunuyor.

Şirin mi şirin keçe kapı süsleriyle evlerinizde sıcacık bir atmosfer yaratabilir, içinizdeki çocuğu bir kez daha dışa yansıtabilirsiniz.

  • Keçe yastıklar:

En basit ve en sıradan koltuk takımlarımıza bile bir anda hareket, enerji ve canlılık katan, rengarenk keçe kumaşlarının üzerine harika motiflerin işlendiği keçe yastıklar, evlerinizde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz, stresli ve huzursuz anlarınızda bir anda içinizi ısıtacak modelleri ile görücüye çıkıyor.

Salonlarınızda kullandıktan sonra neredeyse tüm odalarınızda da kullanmak isteyeceğiniz keçe yastıklar, aynı zamanda son derece rahat olduklarından bu yastıklarla uyuma şansınız da bulunuyor.

Çocuk ve bebek odalarınızda da beğeni ile kullanabileceğiniz keçe yastık modelleri, bazen sunger bob, bazen angry birds bazen de hello kity motifleri ile bezenerek, sıradan bir yastık olmanın ötesinde çocuklarınızın hobilerini, sevdikleri çizgi film karakterini ve ilgi alanlarını temsil ediyor.

Kendinizi tekrar çocuk gibi hissetmenizi sağlayacak olan bu modelleri çok ama çok seveceğinize hiçbir şekilde şüpheniz bile olmasın!

  • Keçe duvar süsleri:

 

Yastıklarımızı ve kapılarımızı süsleyen keçe tasarımlar, duvarlarımızda duvar süsü olarak kullanabileceğimiz modelleri ile çoğumuzun kalbini fethetmeyi başarıyor.

En sevdiğiniz evcil hayvanınızın portresinin yer aldığı harika bir keçe duvar süsü tasarımı ile anılarınızı ölümsüzleştirebilir, bu duvar süsüne her baktığınızda ne kadar şanslı olduğunuzu bir kez daha hissedebilirsiniz.

  • Keçe buzdolabı magnetleri:

Buzdolaplarına hemen arkalarında bulunan magnetleri sayesinde kolaylıkla yapıştırılabilen keçeden yapılmış buzdolabı magnetleri, keçenin büyüsünü ve samimiyetini mutfaklarınıza bile taşıyabilmenize olanak tanıyor.

Minik bir kuş, penguen, uğur böceği, yıldız, bebek motifleri ile tasarlanan bu magnetler, şirinlikleri ile bizlere adeta yaşam sevinci aşılıyorlar.

Özellikle country, vintage vb. doğaya ve hayvan sevgisine atıfta bulunan mutfak ve ev dekorasyon stilinde tercih edebileceğiniz buzdolabı magnet modellerine en kısa sürede muhakkak göz atmanızı öneriyoruz.

BONUS:

  • Sizi kem gözlerden koruyacak olan keçe nazarlıklar

 

Türk örf ve adetlerinde özel ve eşsiz bir yeri bulunan, günümüzde hala modasını hiçbir şekilde kaybetmeyen nazarlıklar, neredeyse hepimizin evinde yer alıyor.

Sizi kötü ve negatif enerjiden koruyacak olan, aynı zamanda dekorasyonunuzu güçlendirecek keçe nazarlık modellerine de göz atmayı ihmal etmemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

İçinizdeki masum ve sevecen çocuğu hiçbir zaman kaybetmemeniz dileğimizle…

 

Bir Cevap Yazın

  1. Ev Dekorasyonunda Keçe Trendi için yorumda bulun

    Ev Dekorasyonunda Keçe Trendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ev Dekorasyonunda Keçe Trendi için ilk yorumu yapabilirsin.