Evinizin Dekorunda Cam Nasıl Kullanılır?

Cam, bir evin iç mekanlarının düzenli ve parlak görünmesini sağlayan estetik bir malzemedir. Süslü cam mobilyalardan gardıroplar, tavanlar ve raflar için cam panjurlardan çarpıcı aksesuarlara kadar mevcut ürün yelpazesi çok geniştir. Bir ev sahibinin yapacağı seçim, kişinin onu kullanmayı planladığı alana ve ayrıca bütçesine bağlı olacaktır. Günümüzde trendin, evi ilginç bir şekilde aydınlatmak için salon alanında veya tuvalette arkadan aydınlatmalı tavanlarda kullanılıyor. Cam lavabolar, fayanslar ve bölmelerde artık yaygın. Etkileyici bir görünüm için 18 mm kalınlığa kadar sertleştirilmiş cam, konut zeminlerinde, zemini yükselterek ve altındaki ile kullanılır. Ayrıca cam, yuvarlak cam duvarlar, konsollar ve masalar yapmak için çeşitli şekillerde kalıplanabilir.

Ne Tür Cam Kullanılmalı?

Sertleştirilmiş veya temperlenmiş cam, normal camlar gibi kırılmaz ve evler için daha güvenlidir. Camın şeffaf kalitesi, odayı büyük gösterir ve aynı zamanda odaya daha fazla ışık girmesini sağlar. Cam, ahşap ve diğer metallerle birleşerek kapılar, bölme duvarlar, sandalyeler, yemek masaları, lambalar, çerçeveler, raflar, düğmeler, isim levhaları vb. oluşturulabilir. Tasarımlı buzlu cam, modern, çağdaş, füzyon, art deco veya klasik olsun, her türlü dekorda çalışabilir.

Evinizin Dekoruna Cam Eklemenin Yolları

Vitraydan yapılmış aynalar ve abajurlar, mobilya parçaları üzerinde cam mozaik çalışmaları, masa üstleri ve duvar bölmeleri gibi kişinin ev dekorunda cam kullanmak için birçok seçenek var. Dokulu/yarı saydam veya opak cam kullanılabilir Girişler, koridorlar veya mutfak dolabı kapıları için cam eğimler ve orijinal vitray kullanımı dramatik bir dokunuş katıyor.

Cam

Diğer seçenekler arasında duvar kaplamaları, gardırop kepenkleri, tavanlar vb. için kullanılabilen arkası boyalı cam yer alır. Dijital olarak basılmış cam ve çeşitli tonlardaki aynalar bir evin iç mekanını canlandırabilir. Standart duvarların yerine odalar arasına cam bölücüler yerleştirilebilir. İki kat camlı bölücüler, ışıkların aralara ve boşluğa sabitlenmesine izin veriyor ve bu da ses yalıtımına yardımcı oluyor. Camı ev dekorunda yoğun bir şekilde kullandı. Oturma odamda, balkondan önceki son dört fayans boşluğunda kabarcık efektli cam fayanslar var. Ayrıca oturma odası ve mutfak arasında bir cam bölme ve oturma odasında özellikle geceleri harika bir ortam yaratan LED ışıklı cam sütunlar var.

Evinize Cam Eşya Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda güvenlik önemli bir faktör olduğundan, mümkün olan her yerde sertleştirilmiş cam kullanın.
  • Şirketler genellikle sertleştirilmiş cama damgasını vurur. Bu nedenle, istemiyorsanız, sipariş verirken şirketin damgasını vurmaması konusunda ısrar edin.
  • Bir cam eşya alırken çizik olmamasına dikkat edin.
  • Cam lambaları ve eserleri çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği yerlerde saklayın.
  • Camı temizlemek için erişilebilir alanlarda kullanın ve camı temizlemek için kullanılan doğru temizlik malzemelerini kullanın.
  • Cam mobilyaların üzerine ağır şeyler koymayın.
  • Cam bir yemek masasına sıcak yemek koyarken masa altlığı kullanın.

Bir Cevap Yazın

  1. Evinizin Dekorunda Cam Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Evinizin Dekorunda Cam Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evinizin Dekorunda Cam Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.