Evinizin Küçük Olması Çalışma Odasına Engel Değil

Evi küçük olan kişiler hep çalışma odasına sahip olamamaktan yakınırlar. Aslında eviniz küçük olsa bir çalışma odanız olabilir. Belki bunun için boş bir odaya sahip olamayabilirsiniz. Fakat salonunuzun bir bölümünü veya odanızın bir bölümünü bunun için kullanabilirsiniz.

İnternetin her geçen gün daha fazla kullanılması ve teknolojinin ülkemizde gelişme kaydetmesiyle beraber kavramı iyice hayatımıza yerleşti. Özellikle iş yerlerinde masa başında çalışan kişiler evlerinde de işlerini devam ettiriyorlar. Bu durum insanlara daha yaratıcı çalışma ortamı oluşturma isteği vermektedir.

Evinizin Her Metrekaresini Gözden Geçirin

Küçük bir eve sahip olmanıza rağmen kendinize ait bir çalışma ortamı kurma istiyorsanız evinizin her metrekaresini gözden geçirmeniz gerekmektedir. Mutlaka gözünüzden kaçak bir kör nokta vardır. Örneğin; mutfak kapınızın yanı, yatak odanızda dolabınızın yanındaki boş alan, oturma odanızda iki sütunun arasında bomboş duran bölüm bunlardan sadece bazılarıdır. Eğer bu tarz bir bölüm bulduysanız hemen ölçüsünü alabilirsiniz.

Doğru Çalışma Masası Seçimi

Çalışma masasını koyacağınız yerin ölçüsünü aldıktan sonra şimdi sırada çalışma masasını almak var. Eğer ölçülere uygun bir çalışma masası bulamadıysanız mahallenizin marangozuna gidebilirsiniz veya çalışma masası yapan firmalara gidebilirsiniz. Burada sizin ölçülerinize ve isteklerinize uygun bir çalışma masası yaptırın. Çalışma masanızın rafları olması eşyalarınızı koyabilmeniz için çok önemlidir. Bu yüzden raflara sahip olan bir çalışma masası seçmelisiniz.

Çalışma masasını alacağınız veya yaptıracağınız sırada sandalyenizi de alabilirsiniz. Çalışma alanınızda çok uzun vakit geçiriyorsanız sandalyenizde bir o kadar iyi olması gerekir. Bunun için belinizi boşlukta bırakmayacak ve rahatlıkla yaslanabileceğiniz sandalye seçmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

Aksesuar Seçimi Çok Önemli

Çalışma alanınız küçük olduğu için olabildiğince işinize yarayacak aksesuarlar seçmelisiniz. Gösterişli bir çalışma alanı istiyorsanız kalem kutularınızı veya dosyalarınızı renkli, desenli ürünler arasından seçebilirsiniz. Bu şekilde farklı aksesuarlar koymadan işinize yarayan aksesuarlarla olabildiğince kullanışlı bir çalışma alanı oluşturursunuz.

Masanızda mutlaka bir bardak altlığına yer vermenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü içeceklerinizin masanıza leke bırakmasını istemeyeceğinize eminiz.

Seçimi

Çalışma alanınızın bir oda içerisindeyse bütünlük sağlama amacıyla odanın dekorasyonuyla aynı veya uyumlu olabilecek dekorasyonları tercih edebilirsiniz. Özgür bir ruhunuz varsa ve odanın diğer bölümlerinin dekorasyonları çok fazla etkilemiyorsa çalışma motivasyonunuzu artırması açısından açık renkler tercih etmek işinizi kolaylaştıracaktır. Açık renkli mobilyalarınızı farklı renklere sahip aksesuarlar kullanarak sıradan görünümden uzaklaştırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Evinizin Küçük Olması Çalışma Odasına Engel Değil için yorumda bulun

    Evinizin Küçük Olması Çalışma Odasına Engel Değil için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evinizin Küçük Olması Çalışma Odasına Engel Değil için ilk yorumu yapabilirsin.