Kedi Sahiplerine Özel Birbirinden Eğlenceli Dekorasyon Fikirleri

Tatlı ve masum bakışlarıyla, geceleri bizimle uyurken içimizi ısıtan mırıldamalarıyla kediler, hayatımıza anlam katan, bize sorumluluk bilinci kazandıran, hepsinden öte tıpkı evladımız gibi kabullendiğimiz en büyük can dostlarımız arasında yer alıyorlar.

Öyle ki kedimizle birlikte yaşadığımız evin kedimizin ihtiyaçlarını karşılaması ve yuvamızı daha da çok sevmesi için evimizi çoğu zaman kedilerimize uygun bir şekilde dekore etmeye özen gösteriyoruz.

Sır bu yüzden genellikle binaların ilk katında yaşayarak, onların evimize daha rahat bir şekilde girip çıkabilmelerini sağlıyor, kedi yatakları, kedi tuvaletleri, kedi oyun alanları derken; evimizi kendimizden çok onun beklentilerine ve ihtiyaçlarına uygun bir hale getirmeye çalışıyoruz.

Bu yazımızda yeni kedi sahiplenen can dostlarına özel olarak kedili evlerde mutlaka dikkat edilmesi gereken dekorasyon ayrıntılarına değinmek istiyoruz.

İşte, evinizi hem kediniz hem de sizin için daha keyifli ve rahat bir ortama dönüştürecek olan birbirinden harika ve işlevsel dekorasyon önerilerimiz:

  • Dekoratif kedi evlerinden en az birkaç adet temin edin

Standart kedi evlerinden pek çok yönden ayrılan, dışarıdan bakıldığında ev dekorasyon objesinden hiçbir şekilde ayırt edilmeyen dekoratif kedi evleri, şık tasarımları ile adeta göz dolduruyor.

İç kısımları tam anlamıyla kedinizin rahat etmesi için tasarlanmış bu evlerin dış kısmı ise son derece estetik duruyor.

Salonlarınızda, yatak odalarınızda hatta mutfaklarınızda bile kullanabileceğiniz dekoratif kedi evleri sayesinde en az birkaç kedinizin evinizde barınmasını sağlayabilir, onlara sıcacık bir yuva armağan edebilirsiniz.

  • Kedi merdivenleri ile kedinizin tırmanma ve dolanma ihtiyacını karşılayın

 

Şayet 2 katlı dubleks bir evde yaşamıyorsanız, kedinizin tırmanma ihtiyacını karşılaması için dışarı çıkmasının adeta bir zorunluluk olduğunu ifade edebiliriz.

Onu bu zorunluluktan kurtarmak ve onu gecenin ileri saatlerinde kapı önünde miyavlar bir vaziyette sizden kapıyı açmasını beklerken bulmamak adına evinizin uygun bir köşesine kedi merdivenleri yerleştirebilirsiniz. Örneğin boş bir duvarı kedi merdivenleri ile dekore edebilir ya da evinizin iç kapılarından birinin köşe kısmını kedi merdivenleri ile tasarlayabilirsiniz.

  • Kedinize özel bir kedi dinlenme alanı yaratın

Birden çok kediniz bulunuyorsa ve kedilerinizin her birine ait birer odası yoksa kedileriniz arasındaki yer kavgasının önüne geçmek, onların oyun ihtiyaçlarını karşılamak, kısacası kendilerini özel hissetmelerini sağlamak adına kedilerinize özel dinlenme alanları yaratabilirsiniz.

Bir marangozdan yardım alarak, aklınızdaki tasarım fikrini gerçeğe dökmesini sağlayabilir, kedilerinizi şımartabilirsiniz.

  • Kalorifer kedi yatakları ile evlerinize renk katın

Soğuk ve karlı kış günlerinde kedinizin sıcacık bir evde yaşaması güzel başka bir şey olmasa gerek. Ona en güzel armağanı onu sahiplenerek vermiş olsanız da kaloriferlere kolaylıkla monte edilebilen kedi yataklarından satın alarak, hem ev dekorasyonunuzu canlandırabilir hem de kedinizin kış aylarını sıcacık ve musmutlu bir şekilde geçirmesini garantileyebilirsiniz.

  • Kedi tuvalet kabinlerinden kullanın

 

Şüphesiz ki kedi bakımında en zorlandığımız konu kedimizin tuvaletinin koku yapmamasını sağlamaya çalışmak! Bu amaçla çoğu zaman kapalı kedi tuvaletlerinden ve kokulu kedi kumlarından kullanıyor lakin yine de koku sorununa tam bir çözüm bulamıyoruz.

Kedi tuvaletlerini yaz aylarında balkona koyabilsek de kış aylarında maalesef ki aynı lüksten yararlanamıyoruz.

Kedi tuvaletlerinin kokmasını engellemek, hem de kedi tuvaletini daha şık bir ortamda gizlemek için tuvaletlerini kabinler yani dolaplar içine koyabilirsiniz.

Birkaç bölmesi bulunan kabinlerden satın alarak, kedinizin kumunu ve tuvaletini aynı ortamda muhafaza edebilirsiniz.

BONUS: Kedi parkur alanı ve kedi köprüsü

Tam anlamıyla yüksek tepelere tırmanma ve sinek avlama tutkunu olan kedinizi çok ama çok mutlu etmek için evinizde ona özel kedi parkur alanı yaratabilir, parkur alanına bir de kedi köprüsü ilave ederek, kedinizi mutluluktan havalara uçurabilirsiniz.

Böylelikle keyfi ve mutluluğu yerinde olan kedinizin sizinle birlikte sağlıklı ve daha huzurlu bir yaşam sürmesini garantileyebilir, onu ne kadar çok sevdiğinizi ve düşündüğünüzü ona ispatlayabilirsiniz.

Kedinizle musmutlu bir yaşam geçirmeniz dileğimizle…

Bir Cevap Yazın

  1. Kedi Sahiplerine Özel Birbirinden Eğlenceli Dekorasyon Fikirleri için yorumda bulun

    Kedi Sahiplerine Özel Birbirinden Eğlenceli Dekorasyon Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kedi Sahiplerine Özel Birbirinden Eğlenceli Dekorasyon Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.