Birbirinden güzel koltuk döşemelik kumaş modelleri

Salon dekorasyonumuzun olmazsa olmazları arasında yer alan koltuklar; hem estetik duruşları ile evlerimizi renklendiriyor hem de akşamları iş dönüşü eve geldiğimizde rahat ve huzurlu bir şekilde dinlenebilmemize olanak tanıyorlar.

Bu yüzden koltuk seçimi esnasında oldukça dikkatli davranmamız, yalnızca koltukların görünümü ve odamızla olan uyumuna değil de kumaş kalitelerine ve konforlu ve rahat olup olmadıklarına da dikkat etmemiz gerekiyor. Yani öncelikle konfor ve rahatlık ikilisini göz önünde bulundurmamız, ardından da koltukların görünümlerine göre bir seçimde bulunmamız, doğru bir tercihte bulunabilmemiz adına son derece önem arz ediyor.

Yeni bir koltuk takımı almadan önce bir kez daha düşünün!

Dekorasyon dünyasındaki trendlerin her yıl yenilenmesi, koltuk takımlarımızı bir süre sonra beğenmememize ve değiştirmemize yol açıyor. Şayet kısa bir süre önce satın aldığınız, konfor ve rahatlığından oldukça memnun kaldığınız ancak kumaşını ve görünümünü artık beğenmediğiniz bir koltuk takımınız bulunuyorsa, koltuklarınızı değiştirmeden önce kumaşlarını değiştirmeyi düşünebilirsiniz!

Böylelikle yeni bir koltuk takımına ayıracağınız bütçeyi başka dekorasyon aksesuar ve objelerine ayırabilir, bütçenizi her açıdan gözetebilirsiniz.

Koltuk döşemelik kumaş modelleri başlıklı bu yazımızda koltuklarınıza yepyeni bir hava katacak, koltuklarınızın daha şık ve estetik görünmesine yardımcı olacak en şık kumaş örneklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İşte, her zevke hitap eden, 2019 yılının en şık koltuk döşeme kumaş örnekleri:

  • Pop-art koltuk kumaşları:

 

Bir zamanlar hayatımızın merkezine yerleştirdiğimiz, günümüzde hala sevgi ve saygı ile andığımız, sanat dünyasına damga vuran ünlülerin resimlerinin yer aldığı pop-art koltuk kumaşları, en çok tercih edilen kumaş modelleri arasında ilk sırada bulunuyor.

Pembeden maviye, sarıdan turuncuya kadar farklı renklerin ve karakterlerin kullanıldığı bu modeller, bazen bir sanatçı bazen de bir şehir temalı tasarımları ile daha çok dekorasyonda canlılık, hareket ve enerjiden hoşlanan kişilere hitap ediyor.

Renkli kişiliğinizi dışarıya yansıtmanıza yardımcı olacak pop-art koltuk kumaşları ile yalnızca size özel bir yaşam alanı yaratabilirsiniz!

  • Çiçek desenli koltuk kumaşları

Daha çok country dekorasyon trendi ile ilişkili olsa da pek çok kişinin beğenerek kullandığı çiçek desenli koltuk kumaşları, kış aylarında bile baharın cıvıltısını ve dinamizmini evlerinde hissetmek isteyenler tarafından tercih ediliyor.

Beyaz renk üzerine çiçek desenlerinin işlendiği bu kumaşlar, en sade odaların bile bir anda havasını değiştirmeyi başarıyorlar.

Evinizde bahar esintilerine yer vermek, kendinizi her daim pozitif hissetmek istiyorsanız, bu kumaşlardan yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

  • Parlak koltuk kumaşları

Parlak koltuk kumaşlarının yalnızca cafelere ve restoranlara yakıştığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz!

Daha çok seçkin ve gösterişli tasarımlardan hoşlananların ilgisini çeken parlak koltuk kumaşlarıyla sizler de evlerinizi adeta bir saraya dönüştürebilir, kendi evinizin padişahı ya da sultanı olabilirsiniz.

Lüks görünümleri ile kendinizi daha özel ve mutlu hissetmenizi sağlayacak olan mavi, pembe, gümüş hatta beyaz parlak koltuk kumaşlarıyla yıllardır kullandığınız hatta eskimeye yüz tutmuş olan koltuk takımlarınıza hayran kalacağınıza şüpheniz bile olmasın!

  • Deri koltuk kumaşları

Ofis ve çalışma ortamı ile özdeşleşen deri koltuklar, son dönemlerde yepyeni model ve tasarımları ile salonlarımızda da kullanır hale geldi.

Salonlarınızdaki koltuklarınızı deri kumaşlarla kaplatarak, derinin büyüsünün evinizi sarmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz, çalışma odalarınızdaki koltuklarınızı da deri kumaşlarla kaplatabilir, ofis ortamını kendi çalışma odanıza taşıyabilirsiniz. Böylelikle ev ortamında işinize odaklanama probleminizi de bir nebze de olsa çözüme kavuşturabilirsiniz.

  • Tasarım koltuk kumaşları

Şayet tasarımına ve yeteneğine güvendiğiniz bir tasarımcı tanıyorsanız, yalnızca size özel bir koltuk kumaşı tasarlatabilirsiniz.

Örneğin dijital baskılı ya da evcil hayvanlarınızın fotoğraflarının yer aldığı tasarım kumaşlarla evinizde daha sevimli ve sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Evcil hayvanınızın da çok ama çok seveceği, üzerinde saatler boyunca uzanmak isteyeceği bu koltuk kumaşlarını dilediğiniz gibi gönlünüzce tasarlatabilir, salonlarınızın yanı sıra yatak odalarınızda da tasarım kumaşlara yer verebilirsiniz.

Dekorasyonda ufak dokunuşlarla harikalar yaratabileceğinizi asla unutmamanız, sizin için anlam ifade eden, evinizi yalnızca size özel kılacak, hatıralarınıza kucak açan tasarım ürünlere evlerinizde daha fazla yer vermeniz dileğimizle…

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Birbirinden güzel koltuk döşemelik kumaş modelleri için yorumda bulun

    Birbirinden güzel koltuk döşemelik kumaş modelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Birbirinden güzel koltuk döşemelik kumaş modelleri için ilk yorumu yapabilirsin.