Kendinize Hobi Köşesi Yapın

Kendinize bir hobi köşesi yaparak odanızın belli bir bölümünde boş vakitlerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yoğun ve yorgun geçirdiğiniz onlarca gün veya saatten sonra boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz, kafanızı dağıtabileceğiniz ve sadece kendinize özel bir alan sahibi olabilirsiniz.

Eğer hobileriniz için özel ayırma imkanınız olan bir odaya sahipseniz dekorasyon fikirlerinizi uygulamak için çok fazla yönteminiz var demektir. Fakat ne yazık ki herkesin bu tarz bir imkanı olmuyor. Fakat olmayan kişiler de hobilerini gerçekleştirmek için odalarının bir bölümünü kendilerine ayırabilirler. Bu sizin kendi odanız olabileceği gibi, mutfak veya salonda bir bölüm olabilir.

Birçok Hobiyi Evinizde Rahatlıkla Uygulayabilirsiniz

Örgü örmek, resim yapmak, dikiş dikmek, takı yapmak veya ahşap boyama gibi birçok hobinizle evinizdeyken rahatlıkla ilgilenebilirsiniz. Bunun için ilk olarak hobinizi yapabileceğiniz uygun bir alan belirleyin. Bunun için mutfak, salon veya odanız olabilir. İnsanlar genellikle yatak odalarını tercih etmektedir. Sonrasında ise hobiniz için kullanacağınız eşyaları seçmelisiniz. Bu evrede ek masraf yapamamak için kullanmadığınız mobilyalara birkaç dokunuş yaparak değer katabilirsiniz.

Örneğin, uzun zamandır kullanmadığınız bir köşede duran küçük masayı kendinize hobi masası olarak seçebilirsiniz. Masanızın üzerine koyacağınız birkaç tane raf hem hobi köşenizin dekorasyonunun tamamlanmasına yardımcı olur hem de malzemelerinizi sorunsuz bir şekilde depolamanızı sağlar. Buna ek olarak rafların üzerine veya yanına sepetler ve kutular koyarak kendinize fazladan depolama alanları oluşturabilirsiniz. Kullanacağınız sepet ve kutular o köşenin hobi köşesi olduğu daha fazla belli edecektir. Özellikle yapıştırıcı, takı malzemeleri, ip veya makara gibi ufak malzemeleri bu sepetlere koyarak kaybolmalarını engelleyebilirsiniz.

Düzene Önem Gösterin

Kendinize işlevsel ve renkli bir hobi köşesi oluşturacağınız sırada mümkün olduğunca düzenli olmaya özen göstermelisiniz. Düzensiz olarak yerleştirilen bir hobi alanı emin olabilirsiniz dekorasyon açısından hiç hoş durmayacaktır. Aynı zamanda hobi köşenizde yer almasını istediğiniz hatırlatıcı panonuzu kendinizde yapabilirsiniz.

Alanızı Kişiselleştirmelisiniz

Hobi köşesi olarak kullanacağınız alanı kişiselleştirmeye önem vermelisiniz. Örneğin, dolap ve çekmecelerinize desenli, renkli yapışkanlı folyolar ekleyerek daha neşeli bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Çekmece kulplarınızı daha neşeli ve şık hale getirmek için biraz oje bile işinizi görecektir.

Kullanacağınız aksesuarlar ise hobinizi yansıtacak düzeyde seçilebilir. Bu sayede hem sevdiğiniz işi yaparsınız hem de karşınızda size her zaman hobilerinizi hatırlatan objeler yer alır.

Bir Cevap Yazın

  1. Kendinize Hobi Köşesi Yapın için yorumda bulun

    Kendinize Hobi Köşesi Yapın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kendinize Hobi Köşesi Yapın için ilk yorumu yapabilirsin.