Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük bir eve taşınacaksanız veya küçük olan evinizin dekorasyonunu değiştirecekseniz ilk yapmanız gereken; sahip olduğunuz alanı en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz bir dekorasyon planı oluşturmaktır. Evinizde yer alan her boş girintiyi, her boşluğu her çıkıntıyı birer artı olarak değerlendirmeye çalışmalısınız. Aynı zamanda mobilya ve aksesuar seçimi sırasında çok amaçlı olan mobilya ve aksesuarları tercih etmeye çalışmalısınız.

Eğer evinizde bir bölgenin birden fazla işe yaramasını istiyorsanız bu evrede büyük parça mobilyalarınıza ek küçük parça mobilyalar kullanarak işlevsellik katabilirsiniz. Özellikle katlanabilir masa veya sandalye kullanımı ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır. Misafiriniz geldiği zamanlarda sandalye ve masalarınızı evin belli bir bölümünde açarak yemek masası haline getirebilirsiniz. Yemek masanız ile işiniz bittikten sonra ise katlayarak dolaba veya balkonunuza koyabilirsiniz.

Stüdyo Daire Dekorasyon Fikirleri

Evi küçük olan aileler veya bütçesi çok fazla olmayan kişiler genellikle “küçük nasıl yapılır?” sorusunu merak eder. Burada dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan birisi; alanınız küçük diye o bölgeyi mobilyalarla doldurmaktan kaçınmak olmalıdır. Bu şekilde bir yöntem izlemek yerine biraz daha büyük ve işlevsel olan parçalarla daha az mobilya kullanarak evinizi dekore edebilirsiniz. Bu şekilde odanız hem güzel hem de gözünüze daha şık görünecektir.

Unutmayın! Küçük bir odaya veya eve sahip olmanın her ne kadar eksi yönleri olsa da artı yönleri de çok fazladır. Örneğin kendinizi kalın ve güzel bir kullanarak şımartabilirsiniz. Bu odanıza da şıklık katacaktır. Küçük bir eve sahipseniz odanızın bol miktarda almasına da dikkat etmeniz gerekir. Seçeceğiniz dekorasyon ürünlerinde veya duvar kağıdında ise çok küçük ve karışık desenler olanları tercih ederseniz bu evinizi kalabalık ve dağınık gösterecektir.

Küçük Evlerde Aksesuar Kullanımı

Küçük bir eve sahipseniz ve evinizde aksesuarlar kullanmak istiyorsanız küçük boyutlara sahip tablolar veya heykeller kullanabilirsiniz. Bu tercihler odanıza şıklık ve derinlik katacaktır. Duvarlarınıza monte edeceğiniz aynalar ise odaya bir derinlik yükleyecektir. Bu da odanızın çok fazla olmasa da daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Eğer evinizde şömine varsa aynayı şöminenin üzerine yerleştirebilirsiniz.

Evinize perde seçimi sırasında ise olabildiğince açık renkleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde eve gün ışığı daha fazla girer ve daha aydınlık bir görüntü oluşur. Eviniz gün ışığı almıyorsa ek aydınlatma tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.