Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Leziz yemekleri hazırlayacağınız mutfakların dar ve metrekare olarak küçük olması büyük bir dezavantaj. Ancak ufak dokunuşlarla bu dezavantajı en aza indirebilmeniz mümkün. Küçük mutfakları olduğundan daha geniş göstermenizi sağlayacak faydalı tasarım ipuçlarına göz atmanızda fayda var!

Aşağıda yer alan fotoğrafların her birinin altında yer alan tüyoları takip ederek siz de küçük mutfaklarınızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

1w-kitchens-in-a-small-space

Mutfak duvarlarını beyaz, krem rengi, açık kahverengi veya bebek mavisi rengine boyamanız ışığı daha iyi kullanmanızı sağlayacaktır. Koyu renklerin mutfağı daha küçük göstereceğini unutmayın. Yukarıda gördüğünüz fotoğraftaki mutfak da bebek mavisi rengine boyanmış. Böylece daha büyük gözükmesi sağlanmış. Fransız tipi pencereler ve özgün avize, mutfağın şıklığını tamamlayan bir diğer unsur.

2w-kitchens-in-a-small-space

Bu mutfağın duvarında da yine açık renkli bir tercih edilmiş. Lavabonun arkasına konumlandırılan pencere, ışığın yeteri kadar dağılmasını sağlıyor. Set üstü ocağın çok az yer kaplaması mutfağı daha derli toplu gösteriyor.

3w-kitchens-in-a-small-space

Mutfakta sürekli olarak düz boya tercih edeceğiniz yönünde bir kural yok. Bu fotoğraftaki modeli baz alabilir, mutfağınızda ince şeritli ve yumuşak tonlardaki karolarla çok daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. İki kişilik masanın eşya hazneleri de gayet kullanışlı ve estetik.

9all-kitchens-in-a-small-space

Ahşap tabanlı set üstleri zamanla su çekip kabarmaları yüzünden artık pek tercih edilmiyor. Ancak dekorasyona işlevsellikten daha çok önem veriyorsanız, ahşap materyallere mutfağınızda yer açabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları için yorumda bulun

    Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.