Küçük Salonlar için En İyi Dekorasyon Fikirleri

Evin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan salonlar, zaman zaman çeşitli şartlardan ötürü küçük olabilmektedir. Ev hanımlarının ise bu konuda fazlasıyla şikayetçi oldukları görülmektedir. Ancak küçük olan salonların, ince dekorasyon fikirleri sayesinde son derece verimli kullanılabileceğini ve fazlasıyla şık olabileceğini söylemek mümkün.

Küçük Salonlar için En İyi Dekorasyon Fikirleri

verimli küçük salonKüçük Salonlar Nasıl Daha Verimli Kullanılır?

Her evin salonunda olduğu gibi evinizin salonu içerisinde gereğinden fazla eşya bulunabilir. Bu eşyaların aslında çok ince fikirler sayesinde salonunuza daha iyi sığabileceğini ve görüntü olarak daha şık bir salon elde edebileceğinizi belirtmek isteriz.  Normal dışında küçük olan salonunuzun verimli bir şekilde kullanılabilmesi adına öncelikle akıllı eşyaların büyük önem taşıdığını söylemek isteriz. Akıllı mobilyalar veya eşyalar, küçük salonlar için vazgeçilmez olan dekorasyon unsurlarıdır. Düzenli, ferah, sade ve şık bir salon dekorasyonu için mutlaka akıllı mobilyalara önem vermek gerekmektedir. Genel anlamda söz konusu akıllı mobilyaların hemen hemen aynı renklerde olduğu söylenebilirken, duvarlarında bu eşyalara uyum göstermesi büyük önem taşımaktadır.

küçük salon duvar renkleriKüçük Salon Dekorasyonunda Duvar Renkleri

Akıllı eşyalarınızı seçtikten sonra, mutlaka duvar renginize karar vermeniz gerekmektedir. Eşyaların ve duvarın renk uyumu, salonun görüntüsünün büyük bir çoğunluğunu oluşturduğu için, aklınızdan geçen salon dekorasyonunu bu şekilde daha kolay oluşturabilirsiniz. Duvarlarınızda kullanacağınız renklerin, genel anlamda pastel renklerden oluşması büyük önem taşımaktadır diyebiliriz. Seçmiş olduğunuz duvar renginin, mobilyalarınız ile uyumlu olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir. Duvar rengini, mobilyalarınızın renginin bir açık tonu ya da bir kapalı tonu olarak seçebilirsiniz. Ancak genel anlamda duvarlarda açık renklerin çok daha iyi gittiğini söylemek mümkün olmaktadır. Ardından perde seçimine gelindiği zaman ise yine açık renkli perdelerin, sınırlı salon dekorasyonu konusunda iyi bir ferahlama sağlayacağını belirtmek isteriz.

küçük salon mobilya seçimiKüçük Salon Dekorasyonu İçin En Doğru

Küçük salonların vazgeçilmez arasında L koltuklar yer almaktadır. L koltuklar, yapı olarak hem şık hem de az yer kaplayan koltuk takımları olarak bilinmektedir. Bu nedenle koltuk seçimi konusunda L koltukları ön planda tutmanız büyük önem taşımaktadır. Öte yandan ve konsol, salonda en çok yer kaplayan öğeler olarak bilinmektedir. Bu öğeleri ayrı ayrı kullanmak yerine, birleşik bir şekilde kullanmak, daha mantıklı bir seçim olacaktır. Küçük salon dekorasyonlarında, duvar kirişlerine yapacağınız raflar, kullanacağınız aksesuarlarla birlikte, çok şirin bir salon elde etmenize konusunda size büyük fayda sağlayacaktır. Son olarak salon tasarımınızda, ışıklandırmayı iyi yapmanız ve büyük eşyalardan kaçınarak, ışıklandırmayı daha verimli kullanabilmeniz akıllı bir seçim olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Salon Dekorasyonu Küçük Salonlar için En İyi Dekorasyon Fikirleri için yorumda bulun

    Küçük Salonlar için En İyi Dekorasyon Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Salonlar için En İyi Dekorasyon Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.