Maskülen Banyo Tasarım Fikirleri

Maskülen, yani erkeksi hat ve çizgilere sahip banyo tasarımları yurtdışında hayli revaçta. Koyu renkli banyolar ülkemiz insanı için halen daha bir tabu olmayı koruduğu için pek tercih edilmiyor. Ancak aşağıda yer alan banyo modellerine baktığınız zaman siz de koyu renk tonlarının hakim olduğu bu tasarım akımının ne kadar göze hoş geldiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Koyu kahverengi ve siyahla birlikte gri renginin de yoğun olarak kullanıldığı maskülen banyo tasarımlarında metal pek tercih edilmiyor. Onun yerine seramik ve mermer kullanımı daha yaygın. Mermerler de genelde koyu renkli ve lüks olan modellerden tercih ediliyor.

Hayallerinizi gerçekleştirin!

Zemine baktığımızda ise bizi çoğu zaman ahşap döşeme karşılıyor. Normal banyoların aksine maskülen banyoların zemininde karo seramik kullanılmıyor. Böylece olduğundan daha geniş bir alan hissiyatı banyo geneline yayılıyor. Kristallerden oluşan avize modelleri yerine parlak krom renkli, minimalist avize modellerinin maskülen banyo tasarımlarında yer alması da dikkat çekiyor. Bu tasarım çizgisinde bir banyo oluştururken duvarlarda çok fazla dekoratif nesneye yer vermekten kaçınmanızda da fayda olacaktır.

Gri ve siyah tonlarının lüks, ihtişamlı kombinasyonuyla hayallerinizi süsleyen banyoya ulaşmak istiyorsanız siz de aşağıda yer alan fotoğrafları ilham kaynağınız olarak kullanabilirsiniz. Ancak kullanılan mermerlerin yüksek kaliteli olması, küvet ve banyo başlıklarının en pahalı modellerden seçilmesi ile ancak böylesi şık bir banyo elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Maskülen Banyo Tasarım Fikirleri için yorumda bulun

    Maskülen Banyo Tasarım Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Maskülen Banyo Tasarım Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.