Modern Bir Banyoya Sahip Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde artık evin sadece bir ya da iki bölgesinde değil, hemen hemen her bölgesinde mutlaka bir konseptin giydirildiğini görmek mümkün olmaktadır. Bu nedenle birçok ev hanımı, kilerinden tutunda, yemek odasının dekorasyonuna kadar yaratıcı fikirler peşinde koşmaktadır. Evin en çok kullanılan bölgelerinden biri olan banyolar ise bu dekorasyon akımından payını alan bir diğer bölge olarak karşımıza çıkmaktadır.

Modern Bir Banyoya Sahip Dekorasyon Fikirleri

modern banyo tasarımıModern Banyo Tasarımları ve Dekorasyonları

Artık yeni modaya ayak uyduran birçok evde modern banyo tasarımlarının çok daha fazla tercih edildiğini söylemek mümkün. Bu nedenle siz de evinizde modern banyo dekorasyonu kullanmak istiyorsanız, bu konuda doğru bir seçim yaptığınızı belirtmek isteriz. Modern banyo tasarımlarının en önemli yanı, banyonuzun daha temiz ve daha şık görünmesine neden olmasıdır. Modern bir banyo  tasarımı elde edebilmek adına, öncelikle vitrifiye tasarımları üzerinden iyi bir seçim yapmanız gerekmektedir. Çeşitli vitrifiye tasarımları arasından rahatlıkla seçim yaparak, modern konusunda ilk adımı atabilirsiniz. Sonrasında ise banyonuzda kullanmak istediğiniz renkler üzerinde yoğunlaşmanız, bir diğer önem taşıyan unsur olarak karşınıza çıkacaktır. Modern banyo dekorasyonlarında daha çok iki rengin bir arada kullanıldığı görülürken, tüm bunların yanı sıra çok açık renklerden de uzak durulduğu göze çarpmaktadır. Renk seçimi konusunda bu detaylara önem vermeniz, daha iyi bir modern banyo dekorasyonu elde etmenize neden olacaktır.

banyo tasarımında duşakabinModern Banyo Dekorasyonunda Duşakabin veya Küvet Seçimi

Banyoların dekorasyon konusunda en önemli detayları arasında yer alan duşakabin veya küvetler, modern banyo dekorasyonlarında biraz daha alışılmışın dışına çıkmaktadır. Eğer banyonuzda küvete yer vermek istiyorsanız, yalın ve sade küvetleri tercih etmenizde fayda var. Oval, yuvarlak ya da kavisli küvetler, modern banyolarda mutlaka uzak durulması gerekilen detaylardır. Öte yandan duşakabin seçimi konusunda ise desenli ya da figürlü camlardan uzak durmak gerekmektedir. Bunların yerine, düz,sade, buzlu ve hafif camlı duşakabinlerin kullanılması, söz konusu dekorasyon tarzına daha çok uymaktadır.

banyo aksesuarlarıModern Banyo Dekorasyonu Aksesuar ve Karo Seçimi

Modern banyo dekorasyonu konusunda, aksesuar konusunda olabildiğince pinti olmanız gerekmektedir. Aksesuar seçimleriniz her zaman için az ve net olmalıdır. Seçmiş olduğunuz aksesuarlar, tam olarak banyonuzla uyumlu ve konum olarak da iyi bir şekilde yerleştirilmelidir. Bununla birlikte karo seçimi konusunda, modern banyo tasarımlarında daha çok minimalist tasarımların öne çıktığı bilinmektedir. Yalın ve sade karolar, her zaman için modern bir banyo dekorasyonu konusunda size avantaj sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Modern Bir Banyoya Sahip Dekorasyon Fikirleri Modern Bir Banyoya Sahip Dekorasyon Fikirleri için yorumda bulun

    Modern Bir Banyoya Sahip Dekorasyon Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Modern Bir Banyoya Sahip Dekorasyon Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.