Penceresiz Banyolar İçin Tasarım Tüyoları

Duş almak, tıraş olmak ve tuvalet ihtiyacını gidermek için kullandığımız banyolarda pencere olmaması çoğu zaman ciddi bir dezavantaj haline gelebiliyor. Oysa penceresiz olduğu için yeteri kadar ışık alamayan ve aydınlanmayan banyoları ufak dokunuşlarla çok daha estetik hale getirebilmeniz mümkün.

Sıcak sudan çıkan buhar sonucu evin hiçbir odasında olmadığı kadar nemi bünyesinde barındıran banyolar, pencereden ışık da alamadıklarında zamanla mağarayı andırmaya başlayabilirler. Üstelik banyonuzun tasarımı da istediğiniz gibi değilse, kendinizi çok boğucu bir ortamda hissedebilirsiniz. Kötü ışıklandırma, yetersiz havalandırma ve dar alanlar banyolardan nefret etmenize bile yol açabilir. Neyse ki penceresiz banyoları dekore ederken başvurabileceğiniz bazı tasarım tüyoları var.

Bolca beyaz kullanın. Her rengi yansıtabilme özelliğine sahip olan beyaz, banyonuzu havadar ve ferah göstermenizi sağlayacaktır. Üstelik diğer renklere nazaran banyonun daha aydınlık gözükmesini de beyaz renkli duvarlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Cam ve pleksi kesimlerden faydalanın. Banyoda kullanacağınız dolap ve aksesuarları seçerken düz renkli ve katı malzemeler yerine cam, ayna, parlak metal ve pleksiden imal edilen modelleri tercih edebilirsiniz. Işığı yansıtma özelliğine sahip olan bu materyaller, banyonun daha ferah ve aydınlık gözükmesini sağlayacaktır.

Ayaklı lavabo tercih edin. Sıradan lavaboların aksine dikey tasarımıyla daha az yer kaplayan ayaklı lavabolar, banyo alanından tasarruf etmenizi mümkün kılar.

Aynalar ve ışıklandırma. Dolap kapaklarında ve duvarlarda kullanacağınız aynalar sayesinde banyonuzun sandığınız kadar dar olmadığını fark edeceksiniz. Keza tepe lambasına ek olarak duvarlara da aydınlatma modülleri yerleştirerek banyonun yeteri kadar aydınlanmasını sağlamanın faydasını görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Penceresiz Banyolar İçin Tasarım Tüyoları için yorumda bulun

    Penceresiz Banyolar İçin Tasarım Tüyoları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Penceresiz Banyolar İçin Tasarım Tüyoları için ilk yorumu yapabilirsin.